На Житомирщині міліціонери купили у рецидивіста 5 кілограмів ртуті

На Житомирщині працівники міліції затримали чоловіка, який намагався продати 5 кг ртуті.

Оперативники Управління карного розшуку УМВС України в Житомирській області 13 серпня затримали 53-річного жителя Романівського району, який продав 5 кілограмів сильнодіючої отруйної речовини ртуті. Небезпечний товар чоловік оцінив у 3 тисячі доларів США.

Зустріч продавця з клієнтом було призначено у безлюдному місці на околиці смт. Романова. Покупцем стали оперативники карного розшуку, які, отримавши інформацію про те, що у районі з’явилася особа, яка шукає можливість збути велику кількість ртуті, вирішили зупинити такі дії і попередити можливу біду.

Оперативники встановили особу невідомого та налагодили з ним контакт. Інформація щодо протизаконних намірів чоловіка підтвердилась. Відтак угоду про продаж було призначено на 13 серпня у безлюдному місці, подалі навіть від випадкових перехожих.

Після передачі грошей та ртуті, яка зберігалась у герметично запаяній металевій ємності, працівники міліції відразу затримали продавця, він виявився 53-річним жителем Романівського району.

Чоловік, пояснюючи свої дії, слізно розповідав, що не знає, яку небезпеку може становити ця речовина у недобрих руках, і мав на меті лише підзаробити. За його словами, за виручені кошти він збирався надати собі більш пристойного вигляду. Окрім того, частину грошей збирався віддати спільникові.

Міліціонери затримали обох підозрюваних. Безпосередній продавець ртуті раніше неодноразово судимий за злочини, пов’язані з незаконим обігом зброї, наркотиків та крадіжки. Його напарник, 52-річний житель Романівського району, веде асоціальний спосіб життя.

Ртуть у герметичній ємності направлено на відповідне дослідження. Витоку речовини не виявлено.

Наразі працівники міліції з’ясовують, яким чином небезпечна речовина потрапила до рук затриманих. Вирішується питання про порушення кримінальної справи за ч. 1 ст. 321 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів) Кримінального кодексу України.

Алла Ващенко, СЗГ УМВС України в Житомирській області