У Житомирі виступить український академічний фольклорно-етнографічний ансамбль «Калина»

25 вересня у Житомирській філармонії відбудеться виступ українського академічного-етнографічного ансамблю «Калина». Художній керівник-директор Валентин Козаченко.

З найперших програм-вистав ансамбль «Калина» задекларував свою мету – розбудити українську душу до праці, до творчості, до пошанування всього, що Богом на цій землі створено, а насамперед власної гідності. За ці роки було створено безліч програм, які презентували обряди календарного та сімейного циклів: «Весняний», «Обжинки», «Весілля», «Різдво».

Всередині колективу діють ще два творчі гурти: ансамбль солістів «Благовість» і естрадно-популярний гурт «Козацькі забави». Насамперед, «Калина» представляє багату та різноманітну фольклорну спадщину. Протягом чверть століття ансамбль освоює фольклорний простір багатьох регіонів України. Такий великий мистецький колектив здатен давати цілі вистави, що він з успіхом і робить. За чверть віку ансамбль створив власні вистави – ярмаркові дійства «Боричів тік», народну драму «Чарівниця» і навіть фольк-шоу – оперу-гопак «Карась та султан» за оперою Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм».

Ансамбль побував скрізь, де люблять народну творчість, йому щиро аплодували на різних континентах – гастролі в Іспанії, Німеччині, Індонезії, Чилі, Єгипті, Голландії, Білорусі, Росії, Італії тощо. Мистецьку майстерність виконавців високо відзначено на численних міжнародних конкурсах та фестивалях. Ансамбль «Калина» – це справжній феєрверк жанрового симбіозу: музики, танцю, співу, живопису. Досконало мальовничі, чіткі за своєю музично-хореографічною формою сценічні картини, в яких народний танець поєднується із сучасною лексикою, прикрашають скарбницю української сьогоденної культури. «Калина» об’єднує у собі різні напрями музичної творчості, опікується спільним квітучим деревом, де квіти і плоди різні, а корені спільні.

Концерт відбудеться 25 вересня о 18.30. Ціна квитків: 30-70 гривень.