В Україні стартувала Всеукраїнська акція непокори закону про “наклеп”

У вівторок вранці, 25 вересня, стартувала Всеукраїнська акція протесту “Захисти своє право знати. Скажи ні закону про наклеп” проти ухвалення закону, що передбачає введення адміністративної і кримінальної відповідальності за наклеп, повідомляє Корреспондент.net, який є одним з організаторів акції.

Крім того, акцію підтримує сайт Gazeta.ua, портал “Українська правда”, інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна”, газета “Комсомольська правда в Україні”, сайт Сегодня.ua, LB.ua, Football.ua, ТВі, ЛігаБізнесІнформ, Телекритика та інші.

О 8:00 на головних сторінках видань-учасників акції з’явився банер з вимогою не допустити ухвалення закону про наклеп, на якому розташовані коди для бажаючих приєднатися до акції з можливістю встановити собі на сайти банер російською, українською або англійською мовами.

На банері також опублікована посилання на контакти 244 депутатів, які проголосували в 1-му читанні за закон про наклеп

“Подзвоніть їм в приймальню, напишіть e-mail, залиште повідомлення в соцмережах, запитаєте, чому вони це зробили. Ви також можете зателефонувати або написати листа в центральний офіс Партії регіонів і в адміністрацію президента і дізнатися, навіщо регіонали голосували за законопроект і що про нього думає президент”, – зазначають організатори ініціативи.

Gazeta.ua

Нагадаємо, скандальне нововведення, яке захищає у першу чергу владу і “мажорів” від надокучливих журналістів, які псують їм життя, а також письменників, які “розписалися”, ініціював нардеп від Партії Регіонів, який здобуває народну підтримку в окрузі № 66 (м. Малин) на Житомирщині наш земляк Віталій Журавський…

Цей закон стосується не лише журналістів, але й усіх громадян, і є загрозою для всього громадянського суспільства.

“Бо до наклепів можуть віднести будь-яке публічне висловлювання або коментар у ЗМІ, якщо суд вирішить, що воно може завдати шкоди честі та гідності людини. Цей закон є загрозою для всього громадянського суспільства”, – наголошується у спільній заяві журналістів.

“Ми протестуємо проти законопроекту, який вводить покарання у вигляді позбавлення волі строком від двох до п’яти років за наклеп”, – сказано у спільній заяві.

“Впевнені, що цей законопроект, запропонований представником Партії Регіонів Віталієм Журавським і вже підтриманий у першому читанні ПР, КПУ та Народною Партією, зруйнує свободу висловлювань у країні, оскільки змусить багатьох журналістів відмовитись від будь-якої критики на адресу влади, котра може бути згодом названа наклепом”, – йдеться у заяві.

“Ми також упевнені, що враховуючи стан судової системи України, цей закон буде використовуватися вибірково проти журналістів, які публікують критичні матеріали на адресу влади”, – пояснюють журналісти.

Вважаємо, що парламентська більшість під виглядом закону про наклеп вводить закон про цензуру, і тому вимагаємо відкликати цей законопроект.

Інтернет-видання закликають людей захистити своє право на інформацію і сказати “НІ закону про наклеп”.