У Коростені медперсонал збирає гроші з населення на добудову хірургічного комплексу

Вчора, 3 жовтня до редакції сайту Репортер Житомира зателефонували коростенці. Люди скаржаться на медперсонал місцевої поліклініки.

У зв’язку з внесенням змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», громадяни які мають право на отримання санаторно-курортної путівки для оздоровлення в 2013 році, в тому числі і потерпілі діти повинні надати пакет документів до Управління праці та соціального захисту населення до 15 жовтня 2012 року.

Отримавши відповідні документи, в управлінні робитимуть спеціальні електронні картки за якими мешканці Житомирщини самі зможуть побачити виділені державою путівки. Відтак постраждалі внаслідок чорнобильської катастрофи самі зможуть обирати, де і за який кошт оздоровитися.

В Коростенській поліклініці зараз стоять великі черги. Проте, це на найбільша проблема, яка викликала обурення людей. Коростенці розповідають, що зараз аби отримати довідку від лікаря про те, що людина має право оздоровитися, потрібно заплатити 5 гривень.

За коментарями Репортер Житомира звернувся до голови ради громадської організаці «Союз ветеранів ліквідації чорнобильської катастрофи» Віталія Юшкевича.

Віталій Федорович, ви як голова ради чорнобильців у Коростені розділяєте такі добровільні «здачі» грошей у поліклініці? Адже, більшість коростенців є пільговики?

– Тільки в одному Коростені 56000 громадян мають чорнобильське посвідчення. А уявіть, скільки по Україні пільговиків! Усі як один вони мають здати пакет документів до 15 жовтня. У поліклініці цього тижня коридорами пройти неможливо: люди знервовані, втомлені, а тут від них ще й гроші почали вимагати, нібито на добудову хірургічного комплексу.

Чи знаєте ви, яка зараз чисельність ліквідаторів в Україні?

– Я вам скажу так – справжні ліквідатори вимирають. Із 250-ти тисяч чорнобильців в Україні живими є менше половини. Проте, у чому нонсенс: їхня чисельність у дердстатистиці зростає! Це ж чудо якесь! Я вважаю, що у державі настав час провести люстрацію всіх без винятку категорій постраждалих.

Яким чином має проходити люстрація?

– Шляхом медичного обстеження. Адже коли так звані інваліди та ліквідатори приходять за довідками в медзаклади, то з’ясовується, що більшість з них роками не мали ніякої потреби лікуватись стаціонарно. Пригадую, один із працівників Коростенської поліклініки сказав: «Щоб стати інвалідом Чорнобиля, треба мати дуже міцне здоров’я і відповідну кількість доларів».

Чи зможе хоча б половина коростенців оздоровитися у 2013 році?

– Зрозуміло, що вирішити проблему із забезпечення путівками всіх бажаючих неможливо. Тому, знову ж таки, треба на місцях робити все для того, щоб виявляти лжеінвалідів і вимагати у влади якнайшвидше припинити розграбування бюджету цими невмирущими пацюками.

Марина Кузьменко