Чиновницю залізниці, яка добряче прокралася, засудили на 3 роки з іспитовим терміном 1 рік

За матеріалами СБУ на Житомирщині засудили чиновницю, яка запровадила корупційну схему ухилення від сплати митних платежів під час ввезення в Україну технічного розчинника.

Вирок Коростенського міськрайонного суду Житомирської області по цій справі набрав чинності.

Про це інформує прес-група УСБ України в Житомирській області.

Колишня начальниця пункту передачі вагонів на прикордонній станції «Коростень» запровадила корупційну схему. Щойно цистерни з розчинником потрапляли на залізничну станцію «Коростень» з міжнародного залізничного пункту пропуску «Виступовичі» Житомирської митниці, відповідальна чиновниця станції (до службових обов’язків якої входило декларування імпортних і транзитних вантажів, керівництво агентами, які підписували декларації) здійснювала часткову заміну оригінальних товарно-супровідних документів на сфальшовані.

При цьому у підроблених інвойсах білоруська фірма-постачальник замінювалася на комерційну структуру, зареєстровану в офшорній зоні, а реальна вартість вантажу – занижувалася. За заміну інвойсу на кожен вагон правопорушниця отримувала відповідну винагороду.

Надалі на підставі цих фіктивних документів столичні фірми-отримувачі розмитнювали ввезений технічний розчинник без доплати митних платежів.

Cхема працювала за інтенсивним графіком: цистерни з вантажем перетинали держкордон з регулярністю у 3-4 доби. Тож за три місяці напруженої «роботи» правопорушники встигли ввезти на митну територію України, розмитнити та випустити у вільний обіг розчинник загальною вартістю понад 43 млн. гривень.

У результаті цього державний бюджет України недоотримав понад 1 мільйон гривень обов’язкових платежів.

Суд визнав правопорушницю винною у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст.27 (види співучасників), ч.2 ст.212 (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів), ч.2 ст.28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч.2 ст.366 (службове підроблення) ККУ.

Їй призначено покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з іспитовим терміном 1 рік та позбавлено права обіймати посади, пов’язані зі здійсненням організаційно-розпорядчих і адміністративно-господарських функцій на підприємствах і установах усіх форм власності, на 1,5 року.