Селу Костовці Брусилівського району на Житомирщині пощастило приймати Перший Всеукраїнський фестиваль ягід «Брусвяна Україна».
6 та 7 липня на брусилівську землю з’їхались професійні садівники та просто любителі ягід з усієї України.
У рамках фестивалю відбулась науково-практична конференція й перший еко-ярмарок екологічно чистих продуктів. На гостей свята очікувало незабутнє шоу від зірок української естради – співаків, танцівників, гумористів, ілюзіоністів.
Автор репортажа: Віктор Мельниченко
_______________________________________________
Тут кожен міг придбати кущі ягід на будь-який смак, взяти участь у конкурсах та отримати досить вагомі призи.
Дарували живих індиків, баранів, бичків та теличок.
Презенти надав голова Брусилівської районної ради Володимир Габенець.
Учасники конкурсів отримали заохочувальні подарунки від компанії «Брусвяна» – кущі голубиці (офіційна назва – лохина, російською – голубика).
Саме цій ягоді, яка чомусь мало культивується в Україні, був присвячений перший ягідний фестиваль у Костовцях.
Президент фестивалю, директор розплідника «Брусвяна» Ліліана Дмитрієва каже, що звернення уваги до такої ягоди, як лохина, дуже актуальна, а проведення подібних фестивалів дає змогу спілкуватися однодумцям.
«Ми провели перший ягідний фестиваль «Брусвяна Україна», і присвячений він був такій унікальній ягоді, як лохина високоросла. Вона росте на кущах висотою приблизно 1,5 – 2 метри. Це потужне джерело мікроелементів, антиоксидантів. Достатньо протягом 10 днів з’їдати кожного ранку по 100 грамів цієї ягоди, щоб ваш організм на рік отримав очистку кровоносної системи», – запевняє Дмитрієва.
![](https://lh5.googleusercontent.com/-XSOWUu3KtQM/Udqt9kqYY3I/AAAAAAAAXXQ/5EA0-_q68ds/s800/%25D0%25A4%25D0%25B5%25D1%2581%25D1%2582%25D0%25B8%25D0%25B2%25D0%25B0%25D0%25BB%25D1%258C%25205.jpg)