Студенти ЖДУ імені Івана Франка разом із науковцями Інституту археології НАН України шукатимуть нові історичні артефакти.
Про це інформує прес-центр університету.
Майбутні історики долучаться до науковців Інституту археології НАН України та спільно з ними проведуть археологічні розкопки на давньоруських городищах Олевська та Коростеня.
Місцем активності археологів стануть також поселення трипільської культури Ожеве-острів поблизу села Ожеве Сокирянського району Чернівецької області та Бернашівка-1 поблизу села Бернашівка Могилів-Подільського району Вінницької області.
Пам’ятки, які цікавлять науковців відносяться до широкого хронологічного періоду: від кам’яної доби до періоду пізнього середньовіччя.
Цьогорічна Житомирська археологічна експедиція ІА НАНУ на чолі з фахівцем у галузі давньоруської археології Андрієм Петраускасом проводиме розкопки з липня по серпень.
Це буде для студентів виробничою практикою.
Студенти спеціальності «Історія» історичного факультету ЖДУ імені Івана Франка вже 10 років проходять польову археологічну практику.
Вчетверте – на базі Житомирської археологічної експедиції ІА НАНУ.
![](https://lh4.googleusercontent.com/-ImvepDzcWr4/UdrCHLexBRI/AAAAAAAAXYQ/zrPujDsw-HY/s800/%25D0%2595%25D0%25BA%25D1%2581%25D0%25BF%25D0%25B5%25D0%25B4%25D0%25B8%25D1%2586%25D1%2596%25D1%258F%25201.jpg)
Завдяки дослідженням, звітує університет, врятовано від руйнації декілька археологічних комплексів та об’єктів, зібрано величезну колекцію різноманітних предметів.
Це: частини скляних браслетів, намистини, цвяхи давньоруського часу, наконечники стріл, натільний хрестик 12 ст., фрагменти посуду давньоруського часу, шиферні прясельця, знаряддя праці, якими користувалися наші предки тощо.
![](https://lh4.googleusercontent.com/-ipQCwjlumgs/UdrCHHs5lQI/AAAAAAAAXYY/M01HWbcdIbs/s800/%25D0%2595%25D0%25BA%25D1%2581%25D0%25BF%25D0%25B5%25D0%25B4%25D0%25B8%25D1%2586%25D1%2596%25D1%258F%25202.jpg)
Деякі з цих знахідок зберігаються і виставлені для огляду в експозиції Археологічного музею університету.
Археологічна практика дозволяє студентам-історикам детально знайомитися з методикою проведення археологічних розвідок і розкопок, прийомами фіксації виявлених об’єктів та індивідуальних знахідок, веденням польової документації.
Ректор ВУЗу Петро Саух переконаний, що проживання студентів-учасників експедицій в наметах сприяє їх фізичному та моральному оздоровленню.
Ректор впевнений, що приємні спогади про ці розкопки залишаться у пам’яті студентів-франківців на все життя.