Житомирщина проти насилля в сім’ї

Непоодинокі випадки жорстокості до жінок та дітей в сім’ях. Мабуть кожен був жертвою, або свідком насилля в сім’ях, або чув перекази своїх знайомих про насилля. Що являє собою насилля в сім’ях, як цьому протидіяти і які масштабами цього явища?

Нажаль, масштаби величезні. До 68% жінок (приблизно, 18 мільйонів) в Україні зазнають знущання у сім’ї. Жінки потерпають більше від домашнього насильства, ніж від пограбувань, зґвалтування незнайомими та в автомобільних катастрофах, разом узятих.

Не є таємницею ,що в багатьох випадках насилля в сім’ях призводить до трагедії, а саме до вбивства. За останні роки кількість вбивств, вчинених на підставі домашнього насильства, зросла майже втричі. До 50% жінок, що потрапляють до лікарень з тілесними травмами, є жертвами домашнього насильства.

Яку б виправдальну причину не знаходив би для себе насильник, причина, як правило, одна – психічні розлади. Потрібно пам’ятати, насильник один раз вчинивши насильство не зупиниться, насилля продовжиться, ще й більш в жорстоких формах, виснажуючи потерпілу сторону, що може з часом призвести, або до лікарні, або до смерті жертви. Насилля в сім’ях призводить до погіршення здоров’я постраждалої сторони, та до подальших захворювань. Часто постійні стреси є запускним механізмом раку.

Жінки вивчайте свої права, та не бійтесь давати відсіч насильству. Хто, як не ви, повинні перш за все боротися за існування в мирі без насилля.

Ви повинні знати як протидіяти насиллю в сім’ї.

Насильник несе відповідальність за дії насильства у сім’ї.

По-перше, на захисті сім’ї від насильства стоїть закон, який так і називається Закон України «Про попередження насильства в сім’ї».

Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за вчинення насильства в сім’ї або невиконання захисного припису».

Крім того, наша держава ратифікувала ряд міжнародних документів з даної проблематики:

Міжнародний пакт про громадянські та політичні права; Міжнародна конвенція про економічні, соціальні та культурні права; Конвенція ООН про викорінення всіх форм дискримінації щодо жінок та Факультативний Протокол до неї; Конвенція ООН проти тортур та інших форм жорстокого, нелюдського чи принижуючого поводження або покарання; Конвенція ООН про права дитини.

В Житомирі є служби, які надають допомогу жертвам насильства в сім’ї.

1. Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: Житомир, Лесі Українки, 43-а, тел.: 47-09-44;

2. Дільничні інспектори міліції;

3. Органи опіки і піклування (Житомирський обласний центр соціально – психологічної допомоги: м. Житомир, вул. Маршала Рибалка 25, тел.: 25-59-89);

4. Спеціалізовані установи для осіб, які вчинили насильство в сім’ї, та жертв такого насильства:

– кризові центри для членів сімей, в яких вчинено насильство в сім’ї або існує реальна загроза його вчинення (Житомирскьий районний центр СССМ: Житомирський р-н, смт.Новогуйвинське, вул..Дружби народів ,5 тел.: 495097);

– центри медико-соціальної реабілітації жертв насильства в сім’ї (Обласний центр реабілітації жертв насильства в сім’ї при обласному медичному центрі Житомирської обласної ради: м. Житомир, майдан Перемоги, 10 а, тел.: 40-58-80, 47-37-34).

Якщо ж необхідно терміново припинити насильство, телефонуйте в міліцію – «102».

В ЖОГО МІР (Молодь Ініціатор Реформ) створено клуб «Надія» – об’єднання жінок Житомирщини проти насилля в сім’ях.

Приєднуйтесь! Адреса: м. Житомир, вул. Михайлівська 12, оф. 4, тел.: 46-94-07

Разом ми сила! Ні насильству у сім’ї!

Прес-служба ЖОГО МІР