Ігор Вержанський: “Інститут землеустрою: Сподіваємося на тіснішу співпрацю з нинішньою владою”

За рік ДП «Житомирський науково-дослідний інститут землеустрою» вийшов з півмільйонної боргової ями. Нині державне підприємство є найбільшим в області платником податків до бюджету. Інститут проводить найбільш складні види землевпорядних робіт в області, жодна організація не може конкурувати з підприємством, яке має відповідну наукову і одну з найпотужніших матеріально-технічну базу.

Про діяльність інституту, земельні питання, деякі роз’яснення для жителів Житомирщини, про сьогоднішню владу та заклики до тіснішої співпраці з нею – у інтерв’ю з керівником ДП «Житомирський науково-дослідний інститут землеустрою» Ігорем Вержанським.

– Ігоре Адамовичу, чому жителям Житомирщини вигідніше замовляти землевпорядні послуги саме у вас – у державному підприємстві, аніж у приватних фірмах?

– Взагалі краще мати договірні відносини з державними структурами, тому що виконання робіт буде вчасним, якісним, та при можливих похибках є гарантії, що все буде виправлено та зроблено у відповідності до законодавства. Є неодноразові приклади приватних фірм, які працювали, згодом зникали, а через деякий період з’являлися, але з іншою назвою та адресою. Претензії громадян не враховувалися, адже фірма вже ліквідована. А потім, як кажуть, «шукай вітру в полі»: ні виконаної роботи, ні втрачених за неї коштів громадяни повернути не можуть.

Ми намагаємось вести цінову політику таким чином, щоб вона була прийнятна для кожного громадянина. У нас є маркетинговий відділ, який надає всі види роз’яснень громадянам безкоштовно. При потребі, якщо їх влаштовують наші умови, заключається договір, виконуються роботи, зазначаються терміни, тобто затверджується та узгоджується весь комплекс робіт.

Інститут має 50-ти річний досвід роботи у сфері землевпорядкування. Ми маємо необхідну документальну базу, архів. Крім того, так як ми являємося науково-дослідним інститутом, в штаті маємо науковців, кандидатів наук. Це дає наукове підґрунтя для виконання робіт. Ми неодноразово виступали з ініціативами до змін в земельне законодавство, адже нам усім відомо наскільки воно не врегульоване.

Наше підприємство має одну із найпотужніших в області технічну базу, сучасне, точне технологічне обладнання. Для прикладу, якщо встановити точку винесену на місцевість, її похибка не буде більше двох сантиметрів. Це говорить про точність у роботі.

– Нещодавно інститут мав великі заборгованості, яка ситуація у вас на даний час? З якими проблемами вам ще доводиться стикатися?

– Я очолив підприємство рік тому, до цього, більше шести років, працював в сфері земельних відносин на керівних посадах. Підприємство перейшло під моє керування з чималим спадком – 500 тис грн боргу. Фактично за рік ми вийшли із цієї боргової ями, завдяки колективу, команді з якою я працюю. Упродовж року не було жодної затримки по заробітній платі, податкам. Закрито попередні заборгованості по різних виплатам, відрядженням, науковим пенсіям. За цей термін ми вийшли на гідний рівень на державному рівні, інститут увійшов до трійки кращих в Україні.

Проблеми, звичайно, є. У минулому році ми виграли тендер на державне замовлення, виконали весь обсяг робіт по договірним замовленням. Відповідно за свій рахунок виплатили податки, заробітну плату, відрядження, розхідні матеріали, але з бюджету нам не виплатили повної суми. Обіцяли повернути цей великий борг з центрального бюджету до нового року, але на тому словах і зупинились. Маємо надію, що з покращенням економічної ситуації, нам все таки відшкодують кошти за ту роботу, яку ми виконали.

– Скільки орієнтовно підприємство сплачує коштів в бюджет?

– Інститут є найбільшим платником податків у бюджет із підприємств в сфері земельних відносин в Житомирській області. Сплачуємо не один мільйон гривень…

– Чи тісна у вас співпраця з владою, керівництвом області?

– З минулою владою не було співпраці, діалогу, взаєморозуміння у певних професійних питаннях. Був навпаки – супротив, як у колишнього губернатора області, так і керівника апарату ОДА. Але не дивлячись на це, ми витягнули з кризи підприємство фактично за рік. Вважаю, ніякі ні особисті амбіції, ні інша політика не має впливати на результат роботи. До речі, вже більше року мені особисто не давали узгодження щодо призначення на посаду. До цих пір ця ситуація не вирішилась. Сподіваюсь на співпрацю, на більш налагоджений, конструктивний діалог з нинішньою владою. Хочу відмітити, що по крокам нового губернатора видно, що це вже інша думка, філософія, бачення.

Практика поєднання свіжого, молодого потенціалу з минулим напрацюванням була і в нашому колективі. Ми брали виключно фахівців із землевпорядною освітою, поєднували це з великим досвідом, хто звик текти за течією – пішли.

– Чи не пов’язані ваші позитивні відгуки про нову владу з якимись політичними поглядами?

– Я не відношусь до жодної політичної партії, але як і кожен прогресивний українець та патріот, бачу нашу Україну цивілізованою, заможною, самодостатньою, комфортною для проживання громадян державою. Так, справжньою європейською країною!

Хочу побажати нам усім в такий нелегкий час, коли «брат у ворот», словами, які звучать під час проведення католицької меси, під час якої традиційно всі бажають один одному миру – Pokoj і milosc!