На Житомирщині вандали понівечили пам’ятник героям УПА

У селі Сушки Коростенського району Житомирської області невідомі вандали розгромили пам’ятник Героям УПА, боївка яких протрималася у цьому селі аж до 1955 року.

Про це інформує regionews.ua.

Місяць тому у Сушках знесли погруддя Леніну. Активісти переконані, що руйнація пам’ятника Героям УПА є помстою місцевих прихильників комуністичної ідеології за розгромленого «вождя народів».

Останній бій бійців УПА на Житомирщині відбувся 8 липня 1955 року у селі Сушки по вулиці Рудня. У 2002 році тут коштами патріотів України було встановлено пам’ятний знак на честь загиблих повстанців сотні Романа (Володимира Кудрі) та Лиса (Олександра Усача) на місці хати жительки села Марії Яценко, в якій підпільники знайшли прихисток.

Боївка сотенного Романа загинула останньою. Лише після її ліквідації силові структури та компартійні органи влади змогли прозвітувати перед вищим керівництвом про припинення діяльності оунівського підпілля на Житомирщині.

«Ми переконані, що за наругою над пам’ятником Героям УПА стоять кілька осіб, які винні у розкраданні місцевого колгоспу і наразі намагаються опосередковано впливати на місцеве самоврядування у селі. Ці люди за радянських часів знімали дзвони із сушківської церкви і ловили та принижували комсомольців, які молилися Господу Богу у місцевому храмі. Сьогодні вони перефарбувалися: вдень підпрацьовують приходськими дяками, а вночі руйнують пам’ятник Героям УПА, які так само, як вояки Небесної сотні та герої АТО, воювали за Незалежну Україну», – запевняють жителі села Сушки.

6 липня цього року у Сушках відбувся мітинг на честь останнього бою УПА з енкаведистами. На урочистий мітинг на честь загиблих повстанців УПА прибули делегації з різних районів, громадські активісти, представники влади та ЗМІ, щоб вшанувати світлу пам’ять тих, хто поклав своє життя за свободу України. Після мітингу було знесено погруддя Леніну, яке вже давно заросло бур’янами.

Під час мітингу голова Коростенської райдержадміністрації Володимир Боровков наголосив, що цей день має стати днем вшанування геройських вчинків за волю України, на таких прикладах нашої історії ми повинні виховувати підростаюче покоління, розказувати їм правду про ті страшні події.

Сушківський сільський голова Людмила Максимчук повідомила, що у школі планується створити музей про історію села та про діяльність бійців УПА на Житомирщині.

У січні 1945 році сотенний УПА Роман (Володимир Кудря) прибув у Житомирську область. Він очолив націоналістичне підпілля в північних районах Київщини та Житомирщини.

Це, зокрема, Повстанська сотня «Романа» (Володимира Кудрі), яка мала підтримку місцевого люду, добре орієнтувалась на місцевості та дотримувалась суворої конспірації.