У Фірташа твердять, що не віддавали титановий комбінат на Житомирщині

ПрАТ “Кримський титан”, що входить в Group DF Дмитра Фірташа, спростовує факт передачі державі з оренди цілісних майнових комплексів Вільногірського гірничо-металургійного комбінату та Іршанського гірничо-збагачувального комбінату.

Про це повідомила прес-служба “Кримського титану”, пише “Економічна правда”.

“Кримський титан”, що є орендарем ЦМК Вільногірського ГМК і Іршанського ГЗК, не отримував і не підписував жодних документів про передачу ЦМК Іршанського ГЗК і Вільногірського ГМК державі. Таким чином, згідно з чинним законодавством України, факту передачі ЦМК не було. Всі заяви чиновників про повернення ЦМК цих підприємств державі є неправдивими і передчасними”, – йдеться в повідомленні.

На думку “Кримського титану”, на сьогоднішній день ніякий державний орган країни не має права здійснювати процедуру передачі ЦМК Іршанського ГЗК і Вільногірського ГМК державі.

“За період липень-серпень 2014 Кабміном і ФДМ були внесені ряд законодавчих виправлень, що істотно змінюють процедуру повернення державі орендованих ЦМК… Зокрема, ФДМ видав накази, які, в порушення чинного законодавства, змінювали порядок проведення інвентаризації ЦМК Іршанського ГЗК і Вільногірського ГМК шляхом переносу термінів її проведення на істотно більш ранні”, – заявляють на “Кримському титані”.

Підприємство оскаржило накази ФДМ в Окружному адмінсуді Києва.

“Суд 4 вересня виніс рішення про заборону ФДМ та іншим органам, в т.ч. правоохоронним, здійснювати передачу або повернення орендованих ЦМК державі до завершення розгляду справи по суті і винесення остаточного рішення”, – резюмують на “Кримському титані”.

У прес-службі також відзначають, що орендар не перешкоджав проведенню інвентаризації ГЗК ФДМ, однак не брав участь в цьому процесі.

“Ці дії проводилися з порушенням процедури, передбаченої законодавством”, – впевнені на підприємстві Фірташа.

Як писав Репортер, за рішенням уряду Вільногірський та Іршанський комбінати передані до сфери управління МЕРТ, якому доручено закріпити майнові комплекси за державним підприємством “Об’єднана гірничо-хімічна компані” на правах господарського відання.

Держпідприємство “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”, за яким закріплено майнові права на Іршанський гірничо-збагачувальний і Вільногірський гірничо-металургійний комбінати, очолив Руслан Журило – людина Ігоря Коломойського.