Рудченко про Івана Литвина: “Син гідний свого батька”

Немає на Житомирщині людини, яка не знала б Миколу Рудченка. Народний депутат України другого та шостого скликань, екс-голова Житомирської ОДА, благодійник.

«Сьогодні настав час оновлювати Верховну Раду, передавати кермо влади молоді – говорить Микола Миколайович, – і я не маю сумнівів, що Івану Литвину передати його не соромно».

“Революція гідності змінила багатьох. Змінились пріоритети, можливості людей, але досі у великої частини суспільства не зникла зневіра, критичність сприйняття представників влади збільшилась у рази”, – вважає екс-губернатор. За його словами, рівень суспільної напруги такий, що ніхто не бажає розбиратись, як і хто керував «учора», добрим він був керівником, чи таким собі. Люди просто хочуть нових облич і якнайскоріших змін.

Показником хорошого політика є все те, що робилось і робиться впродовж років: відремонтовані школи і дитсадки, мости і дороги, газифікація, підтримка медичних і культурно – освітніх закладів на селі, працевлаштування. Все це робилось і робиться зусиллями Миколи Рудченка та екс-голови Верховної Ради України Володимира Литвина.

Три роки тому естафету доброчинця на Житомирщині перейняв і син Володимира Михайловича Іван Литвин. Благодійний фонд, який він очолює, акцентує увагу на роботі з молоддю, але не полишає і тих, кому потрібно найбільше уваги і підтримки – ветеранів, одиноких людей похилого віку, багатодітних родин, інших категорій малозахищених громадян.

«Я впевнений у тому, що син гідний свого батька, якого поважають жителі області, – підкреслює Рудченко.

І справді, у свої двадцять п’ять років Іван Литвин зробив для людей немало. Як і його батько, Іван вважає Житомирщину Малою батьківщиною, бо провів дитинство в Слободі – Романівській у дідуся й бабусі, знає сільське життя і побут не з газет і екранів телевізора.

Фонд «Майбутнє Полісся» втілює багато сучасних меценатських ініціатив Івана – безкоштовні курси англійської мови, стипендії і творчі конкурси-виставки для обдарованих дітей, безкоштовне медичне обстеження людей похилого віку. Фонд практично з перших днів регулярно відправляє допомогу у зону АТО.

На жаль, сьогодні виборчі технології брудні і жорстокі. «Досвідчені» депутати, які десятки років паразитують на коштах платників податків, не бажають позбуватись фінансових та інших владних привілеїв. А тому ведуть не просто боротьбу, а справжню війну за владу.

Корупційно – бандитська система наживи за рахунок простих людей така міцна і закореніла, що Революція Гідності змогла її лише сколихнути, але попереду ще важка і копітка робота. За словами Президента України Петра Порошенка, апарат насилля, який створювався 23 роки, має рухнути, і зараз владі конче потрібні нові люди, які будуть це робити. Головне завдання пропрезидентських сил зруйнувати його і передати на місця максимум повноважень. Це робота для грамотної незаангажованої молоді, яку потрібно привести у владу.

Микола Рудченко не має сумнівів, що владу необхідно змінювати. На порядку денному – податкова реформа, яка дозволить залишати більшу частину коштів від функціонування підприємств у селах на місцях, а не відправляти «наверх», як це було раніше . Але це не в інтересах старих депутатів.

“Іван Литвин – успішний юрист, – розповідає Микола Миколайович, – йому нема сенсу іти в політику задля додаткового прибутку. Він отримав гідне виховання, яке ґрунтується на моральних засадах і патріотизмі. Доки інші діти дивилися мультики, Іван читав газети, які батько залишав на столі, дивився політичні новини по телевізору. Вважаю, сьогодні настав час і для Івана Володимировича проявити себе в політиці. Політичну кар’єру він починає не на порожньому місці, а з відповідними конкретними справами, які ним уже зроблені через Благодійний Фонд”.

Верховній Раді потрібна свіжа кров і свіжі голови, які зможуть повести Україну шляхом європейського розвитку.

Проте успіху можна досягти лише поєднуючи мислення нового покоління з досвідом.

«Ми не сиділи склавши руки з Володимиром Михайловичем Литвином, – говорить Микола Рудченко, – нам є чому навчити молоде покоління. Івану Литвину важко, адже батько поставив свого часу високу планку, нижче якої не можна опускатися. Особливо це помітно на прикладі Новоград-Волинського району, де зараз не залишилося жодної невідремонтованої школи або лікарні. Іван Литвин має довести кожному, що він гідний син свого батька і може повторити і примножити його досягнення».

Микола Миколайович став наставником молодого кандидата в депутати, його вчителем. Сьогодні вони формують команду людей, які дійсно люблять Україну, Житомирщину і свою справу, і не переслідують при цьому корисливу мету. А молоді прагнення, знання і життєвий досвід – гарантія перемоги і довіри людей.