​За два дні до голосування на Житомирщині змінили керівний склад Окружкому

23 жовтня у виборчому окрузі №66 змінили голову Окружної виборчої комісії, а напередодні, 22 жовтня – заступника голови комісії. 

За однією з версій сталося це після після відмови прийняти від кандидата Дмитра Куриненка роздруковані на принтері 97 заяв без підпису, Світлану Александрову, яка очолювала ОВК з 26 вересня, і організувала процес роботи виборчих комісій, замінюють Людмилою Струковою, яка буде керувати підрахунком голосів. 

За словами щойно знятого керівника комісії, нову голову супроводжували представники Партії регіонів та кандидата-мажоритарника Віталія Журавського. 

Світлана Александрова каже, що після зняття з посади, вона, простий виборець, може висловлювати свою думку, закон їй цього не забороняє. 

“Розкажу, як все було. Тиждень тому почалися дзвінки, попередження, що мене хочуть замінити. Це сталося після того, як я не прийняла 97 неправильно оформлених заяв від спостерігачів. Ці заяви приніс Дмитро Куриненко – технічний кандидат регіонала Журавського. Усі заяви були просто роздруковані на принтері, і на них не було особистих підписів. А заява без підпису не є дійсною. 

Я ці недійсні заяви відхилила, сказала – зробіть правильно і принесіть. Але часу вже не було, бо ці заяви принесли за 15 хвилин до закінчення терміну їх прийняття, тобто о 23.45 ночі. Я і ще чотири члени комісії сиділи до 24.00 в останній день подання, як і каже нам закон. В мене є чотири свідки, що ці заяви були без підписів. 

Ще всі ці 97 заяв були роздруковані на одному принтері, там був такий специфічний друк, з таким друком приносили документи із штабу Партії регіонів», – говорить Світлана Александрова. 

За її словами, після цього інциденту їй зателефонували із ЦВК, і попередили про заміну. І ось 24 жовтня о 10 ранку до приміщення ОВК у супроводі представників кандидата Журавського і Партії регіонів прийшла жінка, що представилась як Людмила Струкова. Сказала, що є новою головою ОВК і наказала віддати їй печатку комісії. Але ніяких підтверджуючих документів щодо зміни голови комісії вона не мала, так само не було відповідної постанови на сайті ЦВК. Світлана Александрова відмовилась віддавати печатку. 

«І через годину мене вже шукала міліція, мені вже дзвонили з ЦВК з погрозами, що якщо я не віддам печатку, в мене будуть проблеми. Хоча в законі написано, що головою або членом комісії людина стає тільки тоді, коли прийме присягу», – говорить колишня голова ОВК. 

Варто зазначити, що усі члени ОВК, крім Александрової, 24 жовтня були на виїзді – розвозили бюлетені виборчим комісіям. На сайті ЦВК постанова про зміни в складі окружних виборчих комісій, датована 23 жовтня, з’явилась приблизно о 14.00. Також Александровій надійшла офіційна телефонограма. Після цього екс-голова запропонувала новопризначеній дочекатися членів комісії, щоб на засіданні прийняти присягу. Проте Струкова відмовилася. 

Під наглядом міліції, що вела відеозйомку, Александрова віддала печатку, підтвердивши це актом прийому-передачі. 

«Але нова голова та регіонали, що її супроводжували, хотіли мати доступ до всієї інформації, до зошиту реєстрації. Там зафіксовано, які були зміни членів ЦВК, зміни офіційних спостерігачів. Для чого знати новій голові, яких само членів ОВК поміняли? Я сказала, що я не маю права давати ніяких документів, тому що діловодство веде секретар і діловод, і вони за це відповідають», – розповіла Александрова. 

Відбувся конфлікт, новопризначена голова і екс-голова написали свої пояснення в міліцію. Колишня голова ОВК підкреслює: «Вся комісія була на виїзді. Я пішла, бо вже не маю повноважень, не можу залишатись. Нова людина залишилася сама в комісії, маючи усі можливості, щоб знищити чи вкрасти будь-які документи. На мою думку, на цьому етапі хочуть щось сфальсифікувати. Адже за день до цього замінили також заступника голови комісії, а ще давали подання на зміну секретаря, та його змінити не вдалось через суто технічні причини ». 

Деякі із спосторегачів зазначали, що такі зміни є підставними, щоб сфальсифікувати вибори на користь певного кандидата. Про можливість фальсифікацій на передвиборчому окрузі №66 попереджував Комітет Виборців України. 

Як повідомило 22 жовтня видання Житомир он-лайн, КВУ висловлював стурбованість, бо дізнався про намір замінити керівний склад ОВК №66. 

http://zhitomir-online.com/2014/10/22/komitet-vybo…