Йдеться про проект Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів” (щодо мораторію на експорт лісо- та пиломатеріалів у необробленому вигляді)».
Частину четверту статті 1 Закону після слова «ялівець» пропонується доповнити словом «дуб».
Закон доповнити статтею 2-1 такого змісту: “вивезення за межі митної території України (експорт та реекспорт) лісоматеріалів та пиломатеріалів у необробленому вигляді забороняється строком на 10 років”.
Протягом цього строку забороняється вивозити за межі митної території України:
✔ лісоматеріали у вигляді необробленої деревини, а саме ліс круглий у вигляді колод, стовпів, з транспортною вологістю більш як 22 %;
✔ пиломатеріали товщиною понад
Начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський під час круглого столу в Житомирській обласній раді щодо цього законопроекту зазначив таке: “Питання законопроекту для лісівників стоїть на першому місці. Адже від цього залежить подальша доля галузі. Якщо по нашій області беззастережно прийняти закон про заборону експорту, нам необхідні будуть прямі інвестиції у сумі близько 60-80 млн доларів. Враховуючи, що у державі – війна, такі кошти лісове господарство ніяк не отримає”.
Про це повідомляє сайт Житомирської обласної ради.
Заготівельники підготували свої аргументи на користь збереження існуючого регулювання:
Народний депутат Павло Дзюблик з цього приводу думає наступне: «реформування лісового господарства потрібне. Якщо загалом по Україні, то найбільші площі займає сільське господарство, а на другому місці – ліси. За останніми даними, це – 10,5 млн гектарів. Але лісове господарство на сьогодні не є прибутковим, є багато проблем: це і застаріла техніка, відсутність можливості проводити санітарні рубки».
Державна агенція лісових ресурсів України вже підготувала пропозиції щодо правок до проекту Закону України. З ними цілком погоджується й обласне управління лісового господарства. А голова Житомирської обласної ради Віталій Француз запропонував, щоб всі законопроекти, які мають вплив на певні галузі господарювання, завжди обговорювалися в комітетах Верховної Ради України за участю трьох сторін: законодавців, практиків та науковців.
Разом із тим екологи наголошують, що лісовим насадженням на Житомирщині завдається непоправна шкода через несанкціоновані вирубки лісу та незаконний видобуток бурштину варварським способом.