На Житомирщині не проти бюджетної децентралізації

27 лютого на прес-конференції в Житомирі представники регіонального осередку Асоціації сільських і селищних рад Житомирської області заявили про необхідність невідкладно ухвалити закони у сфері місцевого самоврядування, підготовлені спільно з фракцією «Батьківщина».

Про це повідомляє прес-служба Житомирської обласної парторганізації.

Перший заступник очільника житомирської “Батьківщини” Людмила Янушевич вважає, що ці законопроекти надзвичайно важливі для громад.

«Ми виконуємо свої зобов’язання, з якими йшли на вибори. У Раді уже зареєстровані дев’ять законопроектів, спрямованих на розширення прав територіальних громад. Ми маємо домогтися, щоб для міст районного значення запровадили прямі міжбюджетні відносини, щоб податок з доходів фізичних осіб стягувався до місцевих бюджетів, причому за місцем ведення господарської діяльності, а не за місцем реєстрації» – заявила Людмила Янушевич.

Представники асоціації, які 25 лютого взяли участь у всеукраїнській нараді голів місцевих рад, заявили, що питання про розширення прав громад влада навмисне заговорює.

«5-го березня у Верховній Раді розглядатимуть законопроект №1159, яким пропонується передати землі поза населеними пунктами в розпорядження сільських, селищних і міських рад. Це доленосний для нас документ, адже від його ухвалення в майбутньому залежатиме життя та розвиток територіальних громад», – сказав голова Житомирського регіонального відділення Асоціації сільських і селищних рад, Глибочицький сільський голова Сергій Сокальський.

Учасники прес-конференції – Червоноармійський селищний голова Олександр Гаврилюк та сільський голова с. Високе Микола Бардук – додали, що неприйняття цих законів загострить і без того складну ситуацію на селі, призведе до погіршення матеріального становища громад.