На Житомирщині керівник державного підприємства уклав угод на 2 млн. грн. з фіктивними рівненськими та київськими фірмами

Співробітники Управління СБУ в Житомирській області викрили та припинили протиправну діяльність керівника одного з державних підприємств регіону, який підозрюється у розтраті 1,9 млн. грн. державних коштів.

Про це повідомляють в прес-службі відомства.

“Встановлено, що упродовж серпня-вересня минулого року посадовець державного підприємства спиртової галузі без проведення обов’язкових конкурсних торгів уклав низку угод купівлі товарно-матеріальних цінностей та надання послуг із суб’єктами підприємницької діяльності Київської та Рівненської областей. У ході перевірки співробітники з’ясували, що усі ці фірми-постачальники та виконавці угод мають ознаки фіктивності, а державні кошти, які були перераховані на їхні рахунки під виглядом оплати неіснуючих товарів і послуг, після здійснення «ланцюжкових» перерахувань обготівковувалися та привласнювалися посадовцем”, – йдеться в повідомленні.

Збитки, завдані державному підприємству внаслідок укладання фіктивних угод із «фантомними» комерційними структурами, становлять понад 1,9 млн. гривень.

Слідчими Управління СБУ в Житомирській області розпочато кримінальне провадження за ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування триває.