На Житомирщині просять створити комісію для виявлення розкрадань чорнобильських коштів

На Житомирщині просять створити комісію для виявлення розкрадань чорнобильських коштів. Відповідний відкритий лист до керівників держави підготував Голова Ради Коростенської громадської організації «Союз ветеранів ліквідації Чорнобильської катастрофи» Віталій Юшкевич.

Прем’єр-міністру України

Яценюку Арсенію Петровичу

Генеральному Прокурору України

Шокіну Віктору Миколайовичу

Голові Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Соболєву Єгору Вікторовичу 

Відкритий лист 

Шановні Арсеній Петрович, Віктор Миколайович, Єгор Вікторович!

Сьогодні на всіх засобах масової інформації проходить обговорення про Закон про очищення влади (Закон про люстрацію) від 16.09.2014р. та Націона́льне антикорупці́́йне бюро́ України. Усі говорять про корупцію – від Президента до опозиціонера, від чиновника до пересічного громадянина, від підприємця до безробітного. Але в Україні корупція продовжує процвітати особливо рясно в галузі охорони здоров’я на Житомирщині, що вривається терпець. Вона породжує зневіру народу в існування суспільної справедливості та стала корінною глибинною причиною повстання народу проти влади в Революцію гідності 2013-2014 років.

Завданням громади є протидія кримінальним корупційним правопорушенням, які вчинені посадовими особами та становлять загрозу національній безпеці. Важливо знати громадянам України чи будуть виявлені корупційні схеми та злочини, за європейськими принципами, розпочинаючи від голови маленької сільської ради, депутатів-керівників районного, обласного рівнів та особливо керівників бюджетних установ, основних розпорядників народних коштів.

Всі роки СРСР від «великої жовтневої революції» вища партійна школа КПРС навчала, надавала освіту більшості «сучасних» чиновників, «нових менеджерів», які захворіли хворобою корупції та їх метастази живуть, працюють і в даний час, а саме головне, що вони за прискореним забігом за благами земними і не замітили як і зрадили основним принципам марксизму-ленінізму, забулися чим представлені основні ідеали «Великого Карла Маркса» та швидко поміняли «партію червоних». В них Революція Гідності, як страшний сон, пробудила жалість перед народом та змусила вишиванки одягнути. А саме страшне, що так звані «перефарбовані» політики та керівники, в період коли в Україні неоголошена війна, в період коли гинуть національні патріоти, коли матері втрачають своїх синів на сході України, згадали «основний» принцип «Капіталу»: гроші-посада-гроші та легко відхрестилися від свого «батька» втікача.

Коростенська громадська організація «Союз ветеранів ліквідації Чорнобильської катастрофи» на протязі багатьох років відстоює інтереси громадян, що постраждали від аварії на ЧАЕС, її члени були активними учасниками Революції Гідності з перших до останніх днів, учасниками кампанії протестів в Україні у 2000-2001 роках «Украї́на без Ку́чми» та активними учасниками Помаранчевої революції.

Сьогодні в державі відбувається неоголошена війна з російським агресором, ми з усією відповідальністю розуміємо, що в державному бюджеті недостатньо коштів для вирішення всіх соціальних питань для жителів найбільш постраждалих від аварії на ЧАЕС областей України, ми бачимо як вже сьогодні серед населення держави наростає соціальна напруга до нової, нашої по духу, проукраїнської влади. В той час в державі існує велика кількість псевдо-інвалідів та псевдо-ліквідаторів як серед депутатів усіх рівнів, так і серед керівників державних установ та підприємств, які на протязі багатьох років незалежності держави грабували та грабують бюджет країни. Найбільш страшне, що існує ціла армія непокараних керівників МСЕКів та лікарів хабарників, які за період з 1991 року та по даний час своїми медичними експертними висновками розплодили псевдо-інвалідів чорнобильців. Залишаються реальністю факти патріотизму «так званих героїв», які своїми злочинними діями та байдужим ставленням до національних інтересів, як пиявки, в кінцевому рахунку втопили державу Україну по лікті в крові.

В такі складні часи, які переживає наша держава, Коростенська міська громадська організація «Союз ветеранів ліквідації Чорнобильської катастрофи» обурена несправедливістю щодо відсутності, із-за псевдо-інвалідів та лікарів хабарників, належної державної підтримки дійсним інвалідам, ліквідаторам, дітям інвалідам відповідно до ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в новій редакції, відсутністю пільг на дитяче харчування в дошкільних закладах та загальноосвітніх школах, відсутністю оздоровлення диспансерної групи дітей, що проживають на забруднених територіях та обурена тим, що не вирішуються їх соціальні та побутові питання.

З ініціативи Коростенської міської громадської організації «Союз ветеранів ліквідації Чорнобильської катастрофи» та ГО «Правозахист» за період з 4 лютого 1997 року по 1 липня 2000 року було проведено перевірку правильності видачі посвідчень «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» та уповноваженою комісією, створеною на виконання Постанови Кабінету Міністрів від 04.02.97 №135 «Про перевірку правильності видачі посвідчень «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» визнано 23 259 посвідчень безпідставно виданих. На жаль за період злочинної влади В.Януковича ініційовані нашою організацією дані питання, щодо псевдо-інвалідів та злочинної роботи керівників МСЕКів були призупинені. Але на наші неодноразові звернення органами прокуратури та МВС України, хоча і регіонально, були виявлені значні порушення, щодо надання громадянам Олевського, Овручського, Коростенського та Ємильчинського районів Житомирської області пільг та груп інвалідності МСЕКами, особливо вражали «сімейні» випадки. 

Але на превеликий жаль дані заходи не набрали системного та маштабного держаного характеру та відповідного обсягу дій, хоча дана проблема вже була неодноразово висвітлена в репортажах на центральних каналах держави, в тому числі і за ініціативи нашої організації. Регіонально в місті Коростень та Коростенському районі, відповідно до вимог Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Порядку видачі посвідчень, перевірено в кожній пенсійній справі довідку про проживання пенсіонера на відповідній території, яка зазнала радіоактивного забруднення та перевірено копії трудових книжок, яка підтверджує те, що особа дійсно працювала на ліквідації аварії. Коростенським МВ УМВС України в Житомирській області протягом 2011-2012 років було порушено 3 кримінальні справи за ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 358, ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України відносно громадян, які надали до управління Пенсійного фонду України в Коростені та Коростенському районі підроблені довідки МСЕК та незаконно отримували пенсії по інвалідності. Кримінальні справи були направлені до суду. Також варто відзначити те, що у лютому 2011 року встановлено працівниками Пенсійного Фонду 6 осіб, яким було зайво перераховано та виплачено протягом 2009-2011 років пенсії на загальну суму 60910,35 грн.. Гроші відшкодовано шляхом повернення вказаними особоми коштів на рахунки Управління Персійного фонду. Але наша організація вважає, що дані перевірки були проведені не професійно та поверхнево.

На початку поточного року Коростенська міська громадська організація «Союз ветеранів ліквідації Чорнобильської катастрофи» звернулась до Народного депутата України від імені жителів північних районів Житомирщини Володимира Арешонкова, заступника голови комітету з питань Регламенту та забезпечення роботи Верховної Ради України з відкритим листом №3 від 29.01.2015 року посприяти поверненню жителям зони радіоактивного ураження втрачених пільг. У зверненні акцент зроблений на те, що в результаті скасування 4-ї зони 16 тисяч школярів і дошкільнят залишилися без харчування у школах і дитячих садочках, при тому, що у переважній більшості сільських родин напружене економічне становище та попросили депутата посприяти поверненню втрачених пільг. Реакцією на звернення став виступ 06.02.2015 року з трибуни Верховної Ради України Арешонкова Володимира Юрійовича та за його ініціативи проведені громадські обговорення 17 лютого 2015 року в місті Коростень на тему «Сучасний стан, проблематика та актуальні завдання сьогодення з подолання наслідків Чорнобильської катастрофи». На громадському обговоренні директор Департаменту соціального захисту постраждалих від Чорнобильської катастрофи та інших категорій Міністерства соціальної політики України Подорожний Сергій Михайлович визнав факти зловживань, щодо визнання керівниками МСЕКів значної кількості інвалідів та прямі порушення законодавства в питанні переселення громадян на чисті та незабруднені території.

Дійсні ліквідатори аварії на ЧАЕС і інваліди чорнобильці отримують мізерні пенсії на, які не можливо купити ліки, продукти харчування, заплатити за лікування вже не кажучи про життєві витрати. А які наслідки після себе залишили головні лікарі, що свій трудовий та професійний шлях пов’язали із керівництвом МСЕКів? Як відчувають себе лікарі хабарники, які винайшли ефективний шлях заробітку, що приводить до наявності великої кількості чорнобильців псевдо-інвалідів? Бути інвалідом чорнобиля необхідно мати не тільки гроші, але і потужне здоров’я, така думка сформувалася серед більшості пересічних громадян держави. А як себе, цікаво, відчувають депутати, керівники підприємств, державних установ, які є незаконними інвалідами чорнобиля та постає питання як вони цю інвалідність отримали?

З даних питань Коростенська міська громадська організація «Союз ветеранів ліквідації Чорнобильської катастрофи» вже звернулася до Президента України Порошенка П.О., який доручив Кабінету Міністрів України розглянути питання щодо забезпечення належного соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Коростенська міська громадська організація «Союз ветеранів ліквідації Чорнобильської катастрофи» просить Кабінет Міністрів України, Верховну Раду України та Генеральну Прокуратуру України для виявлення масових розкрадань державних коштів спрямованих на реалізацію соціальних, медичних та і інших програм відповідно до ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» створити:

1. незалежну експертну комісію із фахівців МОЗ, в тому числі і незалежних медиків експертів з інших регіонів країни, а у разі можливості із залученням іноземних фахівців (Республіка Грузія);

2. робочу групу з членів Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції та із числа членів громадських організацій щодо виявлення зловживань головними лікарями обласних лікарень, головними лікарями МСЕКів та лікарями експертами обласних медичних закладів, лікарями лікарських експертиз на протязі 2005-2015 років;

забезпечити:

1. відсторонення причетних до зловживань із зайнятих посад та притягнення їх до кримінальної відповідальності у разі виявлення випадків незаконного отримання груп інвалідності пов’язаних з наслідками аварії на ЧАЕС;

2. стягнення коштів з осіб, які привели своїми зловживаннями до отримання збитків нанесених державі;

3. належний медичний захист життя та здоров’я чорнобильців, здійснення ефективного контролю за придбанням ліків за кошти державного бюджету, за оздоровленням в санаторно-курортних закладах, в першу чергу дітей;

сприяти:

1. покращенню державної підтримки ліквідаторів аварії на ЧАЕС та дітей, що перебувають на диспансерному медичному обліку.

Коростенська міська громадська організація «Союз ветеранів ліквідації Чорнобильської катастрофи» має тверде переконання у тому, що держава мусить пройти очищення, отримати довіру від народу та стати реальним виразником його інтересів. «Держава для людей повинна працювати безперечно і надійно» – Президент України Петро Порошенко.


З повагою та найкращими побажаннями

Голова Ради Коростенської

громадської організації «Союз

ветеранів ліквідації

Чорнобильської катастрофи » Юшкевич В.Ф.