На Житомирщині з 1 квітня інспектори почнуть “ловити” рибалок, що порушують правила

Інспектори з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області доводять до відома громадян, що на Житомирщині з 1 квітня  буде проводитись операція «Нерест».

“Встановлюється весняно – літня заборона на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Житомирської області у 2015 році. На період нересту спеціалісти Державної екологічної інспекції у Житомирській області здійснюватимуть заходи державного контролю за станом охорони, використання і відтворення рибних та інших водних живих ресурсів у водоймах на території Житомирської області. Крім того, нагадуємо, що в нерестовий період дозволено любительський вилов риби з берега за межами місць її нересту однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом”, – говорять спеціалісти.

Згідно Кодексу України про адміністративне правопорушення правил рибальства – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн., на посадових осіб попередження або накладення штрафу від 170 до 510 грн.

Грубе порушення правил рибальства із застосуванням заборонених знарядь лову (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову) тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 680 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, на посадових осіб від 510 до 850 грн.

Крім того, за кожну незаконно виловлену рибину незалежно від її розміру нараховується розмір завданої шкоди ( для прикладу: карась – 17 грн., окунь – 17 грн., лящ – 170 грн., товстолоб – 255 грн., короп – 306 грн., щука – 340 грн., сом – 425 грн., судак звичайний – 510 грн.)

З метою підвищення рибопродуктивності водойм на Житомирщині Державна екологічна інспекція у Житомирській області звертається до кожного громадянина взяти участь у збереженні рибних запасів і повідомляти про незаконний вилов водних живих ресурсів із застосуванням заборонених знарядь лову на телефон «Гарячої лінії» за номером (0412) 46-49-54.