Приміщення по Домбровського, 38 взяли під охорону

24 квітня 2015 року згідно з рішенням постійної комісії з питань бюджету та комунальної власності Житомирської обласної ради приміщення на вул. Домбровського, 38 було взято під охорону.

Ситуація виникла у зв’язку з тим, що «Житомирський обласний Фонд соціального захисту інвалідів», приватна організація, використовує комунальну будівлю, здаючи її в оренду приватним та комерційним організаціям.

«Житомирський обласний Фонд соціального захисту інвалідів» понад 10 років чинить супротив щодо виконання рішення обласної ради від 2005 року про передачу на баланс приміщення та самовільно розпоряджається коштами від оренди комунального майна площею біля 4 тис. кв. метрів. Сума становить не менше 1 млн. грн.нарік.

«Ми не збираємося нікого виселяти. Громадські організації, які займаються соціальним захистом людей з обмеженими потребами, а також ветеранські організації, можуть і надалі тут знаходиться – вони орендуватимуть приміщення за 1 гривню на рік. Договори оренди з банком та іншими приватними структурами будуть переукладені – вони працюватимуть і надалі в звичайному режимі», – зазначив голова постійної комісії з питань бюджету та комунальної власності Дмитро Кропачов.

1d 11

Він нагадав, що зареєстрував проект рішення щодо заборони приватизації приміщень комунальної власності за адресою: м. Житомир, вул. Домбровського, 38, а також відраховування 30% від доходів оренди приміщення на заходи громадських організацій, які займаються соціальним захистом та реабілітацією людей з обмеженими можливостями у Житомирській області.

Зараз будівля на Домбровського, 38 перебуває у вкрай занедбаному стані – вибиті вікна, тріщини в стінах, непрацюючий ліфт, відсутність спеціально обладнаних вбиралень для людей з інвалідністю, загальний антисанітарій ний стан приміщення. Громадська організація, яка здає в оренду комерційним структурам приміщення вже 20 років, навряд чи переймалася питанням ремонту. На прилеглій території виникло стихійне сміттєзвалище, що призвело до зсуву ґрунту. Також, паркан, який межує з територією будинку за адресою вул. Домбровського, 44, знаходиться в аварійному стані та створює небезпеку для людей.

1d 2

24 квітня приміщення по вул. Домбровського, 38 взяли під охорону. Усіх працівників з організацій, що орендують приміщення, пропустили на робочі місця, проте керівникам надали необхідні документи для переукладання договорів найближчим часом.
1d 3

У присутності журналістів та громадськості делегація від обласної ради запропонувала ГО «Житомирський обласний Фонд соціального захисту інвалідів» підписати акти прийому-передачі приміщення на баланс комунальної установи по експлуатації адмінбудинків Житомирської обласної ради. Представники організації інвалідів відмовилися підписувати.

«Ми складемо акт про відмову підписувати акт, в односторонньому порядку приймемо приміщення на баланс, і воно буде використовуватися відповідно до рішення обласної ради. У нас є положення про оренду, є методика розрахунку орендної плати та пропорція її розподілу, типові договори оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад області – на основі цих документів будуть упорядковуватися орендні відносини», – зазначив Володимир Казьмірик, начальник відділу з питань спільної власності територіальних громад виконавчого апарату обласної ради.

Як зауважила начальник відділу юридичної та кадрової роботи виконавчого апарату обласної ради Ірина Савенко, в мотивувальній частині рішення Вищого господарського суду України від 15.07.2013 року у справі про зобов’язання вчинення певних дій, судом встановлено, що рішення обласної ради від 26.07.05 «Про передачу на баланс комунального підприємства по експлуатації адмінбудинківа Житомирської обласної ради нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, області» є чинним, ніким не скасоване і відповідно до статті 144 Конституції України є обов’язковим до виконання на відповідній території.

Прес-служба обласної ради