У Житомирі для хворих на дерматит у шкірвендиспансері місяць відкритих дверей, а для батьків дітей з недугою – заняття в спецшколі

В рамках «Українських днів атопічного дерматиту» на базі Житомирського обласного шкірно-венерологічного диспансеру впродовж квітня будуть проводитись дні відкритих дверей для жителів міста та області хворих на атопічний дерматит.

Про це повідомляють в прес-центрі ДОЗ.

Крім цього, заклад започатковує проведення занять у Школі подолання атопічного дерматиту для батьків, чиї діти страждають на цю недугу. Заняття у Школі, яка діятиме щочетверга з 11-00 до 13-00 години за адресою: м.Житомир, вул. Велика Бердичівська, 80, буде проводити обласний позаштатний дитячий дерматолог Ксенія Олександрівна Місюрова (тел.(0412) 43-19-76).

За її словами, проблема атопічного дерматиту є дуже важливою і соціально значимою, адже близько 20% населення України страждає від цієї недуги. В практиці дитячого лікаря-дерматолога кожний третій пацієнт хворіє на атопічний дерматит.

“Протягом минулого року в області на атопічний дерматит захворіло 2559 осіб, – зазначила Ксенія Місюрова, – із них 504 дорослих, 130 підлітків та 1925 дітей. А відтак відкриття такої Школи є для жителів області є надзвичайно актуальною. Саме тут батьки маленьких пацієнтів зможуть отримати рекомендації, що дозволять зменшити прояви хвороби. Насамперед йдеться про дотримання гіпоалергенної дієти, правильний догляд за шкірою, захист від алергенів, подолання стресу тощо. Крім того, кожному пацієнту буде розроблено індивідуальну програму лікування атопічного дерматиту та контролю за станом шкіри.”

Довідково:

Атопічний дерматит – хронічне алергічне захворювання, яке розвивається у осіб з генетичною схильністю до атопії (алергії), має рецидивуючий перебіг, вікові особливості клінічних проявів та характеризуються підвищенням загального IgE в сироватці крові. Перші прояви хвороби з’являються у дітей в 6 міс. – 60 % , до 1 року – 75 %, до 7 років – 80-90%.

Прояви атопічного дерматиту:

– свербіж шкіри;

– у дітей раннього віку – шкірні висипки, які локалізуються на обличчі та розгинальних поверхнях кінцівок;

– у дітей старшого віку – висип локалізується на згинальних поверхнях кінцівок;

– у дорослих характерним є поширене ураження шкіри обличчя, шиї, верхньої частини тулуба, верхніх кінцівок. Всі висипи супроводжуються нестерпним свербіжем;

– хронічний рецидивуючий перебіг;

– алергія в минулому.