У Житомирі міліція та СБУ в під’їзді затримали чиновника під час отримання хабаря

20 травня в обласному центрі працівники УМВС та УСБУ затримали працівника інспекційного відділу у м. Житомирі регіонального Управління державної архітектурно-будівельної інспекції під час отримання ним неправомірної грошової винагороди у розмірі 4 тисяч гривень, повідомляють в УМВС.

Як повідомив начальник УМВС Житомирщини Валерій Рудик, за кілька днів до затримання Слідчим управлінням УМВС було відкрито кримінальне провадження за фактом вимагання 43-річним держслужбовцем хабара за сприяння у безперешкодній реєстрації повідомлення про початок будівельних робіт одним із жителів області.

Удень 20 травня біля одного з під’їздів житомирської багатоповерхівки правоохоронці задокументували факт передачі замовлених 4 тисяч гривень держінспектору. Предмет хабара було вилучено, а сам посадовець затриманий в порядку ст.208 (Затримання уповноваженою службовою особою) Кримінального процесуального кодексу України.

Нині триває досудове розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.368 (Одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

За чинним законодавством подібні протиправні дії караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, а також з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.