Опріснючий та очищаючий воду графеновий фільтр

Для виготовлення фільтрів, швидко очищаючих воду і довгий час зберігаючих свої властивості, ряд вчених припускають використовувати графен. Цей тонкий, але міцний лист вуглецю може використовуватися для виготовлення ультратонких мембран, здатних швидко очищати великі об’єми води від забруднювачів. 

Але на шляху до широкого застосування таких високотехнологічних мембран є одна значна перешкода – виготовлення мембран з листів графена товщиною всього в один шар атомів є процесом, що вимагає високої точності. Тонкий матеріал може порватися, а через утворені розриви проникнути забруднювачі. Зараз інженери знайшли спосіб латати такі діри. 

Взагалі, різноманітні фільтри для води отримали в сучасному світі велике поширення. Придбати їх можна багато де, як от наприклад, на http://aquaphor.ua/filters/place/4

Вода

Ресурсом SvienceDaily у замітці «Faster, more durable water filters: Plugging up leaky graphene» було розказано про особливості цього нового виробничого процесу.

Унікальні властивості графена роблять його потенційно ідеальною мембраною для фільтрування та опріснення води. Зараз інженерами Массачусетського технологічного інституту (Massachusetts Institute of Technology, MIT), Окриджської національної лабораторії (Oak Ridge National Laboratory) і Університету нафти і корисних копалин імені короля Фахда (King Fahd University of Petroleum and Minerals, KFUPM) був знайдений спосіб латати діри, заповнюючи їх з використанням поєднання технологій хімічного осадження і полімеризації. Команда інженерів використовувала раніше розроблений процес для створення в матеріалі крихітних пір однакової форми, які в достатній мірі малі для того, щоб дозволити проходити через них тільки воді.

Поєднання цих двох технологій дозволило дослідникам розробити графенову мембрану без дефектів розміром з дрібну монету. Розмір мембрани має значення. Адже щоб використовуватися в якості фільтруючого мембрани, ширина графена повинна вимірюватися в сантиметрах, як мінімум.

В ході експерименту дослідники провели воду через графенову мембрану, яку попередньо обробили, усунувши дефекти і сформувавши пори. І дійшли висновку, що вода відповідає нормам, характерним для використовуваних в даний час опріснючих мембран. Графен здатний фільтрувати більших молекули забруднювачів, у тому числі сульфат магнію і декстран..