У Коростені на День Державного Прапора вийшли з мирним протестом 300 медиків

23 серпня за протокольним рішенням зборів трудового колективу медиків Коростенського району в місті Коростень в День Державного Прапора України і районного святкування Дня Незалежності України пройшла мирна хода «За соціальну справедливість».

Ходу спровокувала ситуація, що виникла в районі на виконання РОЗПОРЯДЖЕННЯ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 5 серпня 2015 р. № 799-р «Про передачу цілісних майнових комплексів державних закладів охорони здоров’я у власність (спільну власність) територіальних громад», згідно якого Державний заклад “Відділкова лікарня станції Коростень Південно-Західної залізниці” переходить у спільну власність територіальних громад Коростенського району.

Офіційне свято колектив Коростенської центральної районної поліклініки вирішив розпочати з покладання квітів до пам’ятника Т. Г. Шевченка. На мирну акцію зібралось більше 300 чоловік. На чолі колони медиків району майоріли Державні Прапори України.

Основна вимога учасників акції – не дамо зруйнувати районну медицину.

Біля пам’ятника Тара́су Шевче́нку виступив керівник медицини району. «День національного прапора України є вшанування багатовікової історії українського народу. За силу, волю та дух не тільки нашої нації, але і за силу, волю, дух нашого трудового колективу”– наголосив Іван Камінський і колона вирушила до районної державної адміністрації передати свої вимоги керівникам району.

Мирну ходу медиків районна влада не зустрічала з хлібом і сіллю. Так, згідно протокольного рішення колективу медиків, із всіх запрошених з’явився тільки голова райдержадміністрації Сергій Дмитрук. «Під викрики медиків та як запахло смаженим то і примчав нардеп Володимир Арешонков» – відмітив координатор акції Віталій Юшкевич. «А де голова райради?» – вигукували мітингарі. Як підтвердилося телефонною розмовою координатора акції з головою ради Юрій Рудченко захворів. 

“Виникає питання, чому проігнорував зустріч з колективом і голова комісії з приймання-передачі цілісного майнового комплексу Державного закладу “Відділкова лікарня станції Коростень Південно-Західної залізниці”, він же заступник голови районної ради Василь Клименко, який був, до речі, попереджений” – черговий раз наголосив Юшкевич.

Членом оргкомітету акції медиків Антоніною Міщенко були зачитані вимоги колективу та передані голові РДА. Основні вимоги це: терміново скликати позачергову сесію райради до 27.08.2015 року, першочергово створювати районну лікарню на базі приміщення районної поліклініки та брати за основу трудовий колектив медиків району, доповнити склад робочої групи з питань розробки перспективного плану розвитку медичної галузі району фахівцями обласного управління охорони здоров’я, представниками Коростенської центральної міської лікарні та представниками громадських організацій. А саме головне – визначитися із суб’єктом господарювання, за яким на праві оперативного управління буде закріплене дане майно.

Ні голова райдержадміністрації Сергій Дмитрук, ні Народний Депутат України Володимир Арешонков чіткої відповіді на запитання не надали. Але тішить факт, що Володимир Юрійович підтвердив, що він на стороні колективу медиків району та все зробить щоб не відбулося масове скорочення медпрацівників і це питання буде тримати на особистому контролі.

Основні вимоги медиків керівництву роз’яснили представники оргкомітету. Так голова оргкомітету, головний лікар району 1981-1985рр. Міщенко Валерій Сергійович повідав:

« Я прийняв об’єкт районної поліклініки на рівні будівництва фундаменту. Скільки потрачено зусиль, коштів, це тільки богу відомо. Будівництво починалось господарським способом і будував поліклініку весь район. Не можу передати ті відчуття і мої, і керівництва району, і колективу коли 4 березня 1984 року відкрились двері поліклініки. Як говорить народна мудрість посади дерево, побудуй будинок та народи сина. Так і в нашому випадку ми заклали паркову зону, облаштували приміщення та створили новий сильний молодий колектив медиків. Ядро колективу працює і зараз. 

Колектив протягом більше 30 років дбав за своє робоче місце, підтримував у належному вигляді приміщення та будівлі, господарським способом проводились ремонти. Я з стовідсотковою впевненістю заявляю, що жодної копійки державних коштів на капітальну реконструкцію будівліз часу відкриття закладу не виділялося. А в чому суть проблеми? Стурбованість колективу виникла після прийняття рішення КМУ. 

«Парагвайська розвідка донесла», що на базі майнового комплексу ВЛ ст.. Коростень буде створений новий медичний заклад, а районна поліклініка, п’ять дільничних лікарень будуть зачинені, а згодом їх будівлі продадуть з молотка, колектив буде скорочений. Яка провина медичних працівників району? На наш погляд держава від відомчих лікарень відмовилась, вони повинні пройти процедуру ліквідації, хоча часу на це вже немає, вони продовжують працювати, за який кошт невідомо та одночасно починають працювати приватні структури. Дані проблеми нашим колективом вивчались та обговорювались. Із усією відповідальністю заявляю, що наш колектив готовий відкрити двері для їх колективу та вважає, що держава повинна надати суттєву фінансову підтримку на перехідний період».

Для прозорості та об’єктивності процесу злиття двох закладів охорони здоров’я медики наполягають заручитися підтримкою громадськості та громадських організації. На їх основну думку необхідну залучити до складу комісії представників громадськості та забезпечити присутність ЗМІ.

«Трудовий колектив медичної спільноти району готовий взяти участь в позачерговій сесії районної ради, в чергових мирних акціях доти поки питання не буде врегульоване згідно чинного законодавства» – запевнив координатор акції від громадських організацій Віталій Юшкевич.