Ізраїльський збройний барон родом з Житомирщини здався поліції Франції

Ізраїльсько-французький бізнесмен Аркадій Гайдамак здався у вівторок, 24 листопада, французькій поліції і утримується під вартою, повідомляє  ТАСС з посиланням на адвоката Патріка Клюгмана.

За його словами, Гайдамак “прийняв рішення відбути призначений йому термін ув’язнення”. 

“Мій клієнт починає новий етап у своєму житті і вирішив завершити всі розрахунки з французької юстицією. Він висловив бажання стати звичайним французьким засудженим”, – сказав адвокат. 

Раніше NEWSru Israel повідомляв з посиланням на новинний сайт Ynet, що бізнесмен був затриманий у минулу неділю, 22 листопада, в Цюріху, де повинен був відбутися арбітражний розгляд фінансового конфлікту з бізнесменом Нахумом Гальмором, що має крім ізраїльського також і італійське громадянство та проживає в Швейцарії. Обидва учасника підозрюються в створенні злочинної схеми відмивання грошей, що проводились через тель-авівську філію банку “Апоалім”. 

Гайдамак – один із головних фігурантів справи про незаконні постачання зброї до Анголи у 1993-1998 роках, відомому як “Анголагейт”. Продажі французької зброї на суму близько 800 млн. доларів в період з 1993 по 1998 рік через посередника зі Словаччини – фірму ZTS Osos – здійснювалися в Анголі, де йшла громадянська війна. 

Щодо Анголи на той момент діяло ембарго ООН. У 2009 році паризький суд заочно засудив підприємця, який проживав на той момент в Ізраїлі, до шести років тюремного ув’язнення. У квітні 2011 року апеляційний суд французької столиці скоротив термін ув’язнення до трьох років, оскільки вважав, що дії Гайдамака та інших, що проходили по даній справі, не можна вважати нелегальною торгівлею зброєю, так як поставки здійснювалися на замовлення тодішнього ангольського уряду. 

Суд також постановив оштрафувати підприємця на 375 тисяч євро. Це стало покаранням за встановлені судом податкові махінації, вчинені Гайдамаком в рамках операцій з торгівлею зброєю, віднесеними до справи “Анголагейт”. 

Аркадій Олександрович Гайдамак – ізраїльсько-французький підприємець, виходець з СРСР. Народився 8 квітня 1952 року у місті Бердичів Житомирської області в Українській РСР, в 1970-ті роки переїхав у Францію. Громадянин Франції, Канади, Анголи та Ізраїлю. Йому належали активи в Росії, Ізраїлі, країнах СНД, Африці. Інтереси підприємця перебували у самих різних сферах – від футболу та агропромислового комплексу до ЗМІ.