​Китайським сім’ям дозволено мати по дві дитини

Китайським сім’ям дозволено мати по дві дитини. За повідомленнями Reuters, відповідне рішення ухвалене комуністичною партією країни.

Широка кампанія з регулювання народжуваності в Китаї, що отримала назву «Одна сім’я – одна дитина», розгорнулася з 1979 року. Мета її полягала в обмеженні чисельності населення КНР до 2000 року рівнем в 1,2 мільярда чоловік. У ході реалізації в програму вносилися корективи. Поставлене завдання було, в основному, виконана: на 1 листопада 2000 року в Китаї заданий рівень був перевищений всього на 42,5 мільйона громадян. Плюс близько 30000000 взагалі не потрапили в статистику – вони жили і працювали без документів.

Але у програми були і небажані наслідки: у Китаї спостерігаються гендерний дисбаланс і стрімке старіння населення. Також багато китайців практикують селективні аборти: зберігають дитини тільки в тому випадку, якщо чекають народження хлопчика. BBC News розповідає і про примусові аборти: влада обчислюють вагітних жінок і насильно проводять необхідні процедури.

Прагнення китайців обов’язково народити хлопчика призвело до того, що на даний момент чоловіків в країні на 20 мільйонів більше, ніж жінок. До 2020 року цей розрив досягне 24 мільйонів чоловік. Влада КНР намагаються за допомогою різних заходів стимулювати народження дівчаток, але традиції побороти поки не вдається.

Намагаючись обійти закон, багато китайські пари їздять народжувати в Гонконг, де діє власне законодавство. В останні роки влада КНР на всіх рівнях і влада Гонконгу налагодили боротьбу з «материнським туризмом», вводячи квоти на кількість породіль з материка. Наплив бажаючих народити в Гонконзі викликає невдоволення місцевих жителів.

Після приходу до влади в 2013 році нового покоління китайського керівництва, очолюваного головою КНР Сі Цзіньпіном, було оголошено про пом’якшення демографічної політики, і сьогоднішнє рішення стало виконанням цих обіцянок.


ПрАТ «Укторгимпекс» предлагает перевозки сборных грузов из Китая. Консолидация сборных  грузов – это эффективное решение для вашего бизнеса. Обращайтесь.