Заступник начальника виправної колонії на Житомирщині та його підлеглий вимагали хабарі за дострокове звільнення

Співробітники Управління СБ України в Житомирській області спільно з прокуратурою та внутрішньою безпекою Державної пенітенціарної служби викрили корупційну схему, яка діяла в одній із виправних установ. повідомляють у СБУ.

Заступник начальника виправної колонії та начальник відділення соціально-психологічної служби організували системне вимагання грошей від родичів ув’язнених. Майор та капітан внутрішньої служби за винагороду гарантували позитивне вирішення питання щодо застосування до засуджених умовно-дострокового звільнення.

“Розмір хабара залежав від важкості інкримінованого засудженим злочину та становив у середньому до десяти тисяч гривень. За окрему «таксу» службовці також забезпечували ув’язненим сприятливі умови відбування покарання”, – йдеться в повідомленні.

Для одержання грошей офіцери відкрили карткові рахунки у банківській установі, на які родичі засуджених перераховували обумовлену суму. За оперативними даними, протягом останнього року вони отримали понад 150 тисяч гривень.

Під час обшуків помешкань та робочих кабінетів посадовців виправної колонії правоохоронці вилучили банківські картки, що використовувалися у злочинній схемі, та виписки до них.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 368-2 Кримінального кодексу України.

Тривають обшуки та невідкладні слідчі дії з встановлення всіх фактів отримання хабарів посадовцями.