На Житомирщині державне аграрне підприємство розтратило кошти, які йому авансом дали за поставку кукурудзи

Співробітники Управління СБ України в Житомирській області спільно з Національною поліцією викрили у регіоні дві оборудки з державними коштами, виділеними під заставу зерна майбутнього врожаю.

Приватне сільськогосподарське підприємство з Житомирського району уклало договір з ПАТ “Державна продовольчо-зернова корпорація України” на поставку 1,7 тисяч тонн кукурудзи майбутнього врожаю. Згідно з договором, аграрії отримали п’ятдесятивідсотковий авансовий платіж у розмірі один мільйон чотириста тисяч гривень.

Посадовці підприємства витратили аванс на власні потреби, хоча усвідомлювали, що у них відсутні технічні можливості для виконання договірних зобов’язань перед Держкорпорацією та поставити обумовлений обсяг збіжжя.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України. Триває досудове слідство.

Аналогічний факт привласнення аграрним підприємством авансового платежу за поставки зернових співробітники спецслужби викрили у Ружинському районі Житомирщини.

Сільгоспвиробники отримали мільйон шістсот тисяч гривень за поставку однієї тисячі тонн кукурудзи. Погодні умови завадили аграріям виростити кукурудзу належної якості, але аванс у встановлені терміни посадовці не повернули та “освоїли” кошти у повному обсязі.

Завдяки втручанню співробітників СБ України за сприяння Житомирської обласної держадміністрації аграрне підприємство повернуло Державній корпорації одержаний авансовий платіж та триста тисяч гривень відсотків за користування держкоштами.