У Житомирі на діяльність Дому української культури виділили понад мільйон гривень

Дім української культури невдовзі запрацює у Житомирі. Депутати міської ради затвердили проект створення даного культурного осередку. Для етно-мистецького центру передбачено фінансування у розмірі 1 млн. 100 тис. грн, повідомляють на сайті Житомирської міськради.

Підтримати створення Дому української культури закликала депутатів секретар міської ради Наталія Чиж.

«Концепція Українського дому вже випрацьована. Кожна експозиція буде змінюватися щомісячно. На сьогоднішній день готується експозиція видатних діячів Житомирщини: Виговського, Ріхтера, Ольжича. Також в залі буде виділено місце для живого спілкування, де будуть проходити конференції, зустрічі людей»,– повідомила Наталія Чиж.

В управлінні культури міської ради зазначили, що в культурному центрі будуть діяти школи майстрів, вишиванок, українських поробок, гуртків тощо. Дім української культури буде місцем зустрічі інтелігенції, молоді, науковців, місцем проведення творчих зустрічей, майстер-класів і презентацій, розміщення цікавих виставкових експонатів.

«Український дім стане місцем спілкування для творчих людей, – переконаний міський голова Сергій Сухомлин. – Це буде вільний простір, де люди зможуть зустрічатися, проводити політичні вечори та концерти, спілкуватися між собою, будуть проходити виставки, присвячені історії Житомира чи європейським подіям. Український дім буде створено з цікавими експозиціями, такими як: піаніно Ріхтера, козацький човен. В цьому нам багато допомагає обласний краєзнавчий музей».

Культурний центр буде відкрито на базі архітектурної пам’ятки міста, в маєтку Філіпова (колишній РАЦС) на перехресті вулиць Шевченка та Великої Бердичівської. Біля нього встановлять 3 флагштоки з прапорами України, Житомира, Євросоюзу, а також стелу «Український дім». Також розроблять та реалізують проект найбільшої в Україні ляльки-мотанки висотою до 4 метрів.