В Житомирській області бурштинокопачі продовжують розкопки

Під час відпрацювання у Ємільчинському та Олевському районах області за кілька останніх днів рейдові групи працівників Управління захисту економіки ДЗЕ Нацполіції та місцевих відділень поліції ГУ НП виявили та затримали 6 копачів-нелегалів, які незаконно видобували сонячне каміння. 

Така інформація з’явилася на інтернет-сторінці ГУ НП в Житомирській області. 

Під ранок 15 березня поблизу с. Осівки Ємільчинського району рейдувальники спочатку почули звук, схожий на роботу мотопомпи, а під’їхавши ближче, побачили незаконно організовану копальню і трьох старателів.

На місце події викликали слідчо-оперативну групу, працівники якої задокументували виявлене. Серед затриманих на місці нелегалів – 21-річний місцевий житель, 38-річний житель Житомирського району та 28-річний житомирянин.

Правоохоронці вилучили мотопомпу і пожежний рукав, за допомогою яких старателі розмивали ґрунт для подальшого видобутку бурштину. Також до Ємільчинського відділення поліції доставлено вилучений на місці події автомобіль УАЗ.

З’ясування усіх обставин триває у рамках розпочатого за ч.2 ст.240 (Порушення правил охорони або використання надр) ККУ кримінального провадження.

Окрім того, кількома днями раніше на Олевщині поблизу с. Обищаправоохоронці також затримали трьох олевчан під час видобутку ними сонячного каміння. З місця події було вилучено специфічне обладнання для незаконної діяльності – мотопомпу, водозабірний шланг, 20-метровий пожежний рукав та сачки. Розпочато кримінальне провадження.

Правоохоронці нагадують, що чинним законодавством подібні протиправні дії караються значними сумами штрафів (від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) або обмеженням чи позбавлення волі на строк до 3 років.