Другий етап впровадження системи «Безпечне місто»: за спокоєм житомирян спостерігають 65 відеокамер

19 квітня в комунальному підприємстві “Міський інформаційний центр” Житомирський міський голова Сергій Сухомлин розповів про досягнення в реалізації другого етапу системи міського відеоспостереження.

У лютому 2015 року було завершено роботи першого етапу встановлення 29 відеокамер. На сьогодні на вулицях міста встановили ще 27 камер відеоспостереження. Цілодобовий моніторинг за порядком ведеться у найбільш важливих для житомирян місцях: на мостах, біля аварійних ділянок доріг, перехресть та місць масового скупчення людей. За словами міського голови Сергія Сухомлина, на разі проводиться робота, щоб передати патрульній поліції трансляцію з камер спостереження в режимі online, адже у них більше операторів, щоб в режимі реального часу спостерігати за ситуацією в місті.

Масштабування проекту не принесе користі, якщо знову ж таки цією інформацією в режимі реального часу не користуватимуться ті служби, яким ця інформація необхідна в першу чергу“, – пояснює Сергій Сухомлин.

Вже зараз можна побачити перші досягнення у впровадженні системи “Безпечне місто”. Завдяки системі міського відеоспостереження працівники Національної поліції розкрили 79 злочинів, серед них: 2 вбивства, 21 крадіжка і 27 дорожньо­транспортних пригод та 7 випадків незаконного заволодіння автотранспортом.

Після реалізації третього етапу системи міського відеоспостереження у Житомирі працюватиме 162 камери, до системи вже підключено 12 камер із зупинок громадського транспорту, встановлено 20 камер в медичних закладах та планується встановити 70 камер у 31 загальноосвітніх школах міста. На реалізацію Програми “Безпечне місто” з міського бюджету виділено 4 924,6 тис. грн на три роки. ОСББ можуть безкштовно підключитися до міської системи безпеки, встановиши камеру в дворі житлового будинку.

Житомирським досвідом у реалізації проекту “Безпечне місто” зацікавились депутати та виконавчі органи міста Рівне та робоча група “Безпечна Столиця” з Києва, зараз опрацьовується питання співпраці з Європейським Союзом.