На Житомирщині за вихидні затримано 3 групи бурштинокопачів

28 та 29 травня рейдові групи правоохоронців виявили порушників вОлевському та Овруцькому районах регіону. Затриманих було доставлено до поліції, а їх знаряддя вилучено. Розпочато кримінальні провадження.

Вечірньої пори у суботу поліцейські затримали у лісовому масиві неподалік с. Сущан з проміжком у півгодини дві групи копачів. В обох випадках незаконні копальні за допомогою мотопомп облаштували жителі Олевська. Відтак п’ятеро чоловіків були затримані та доставлені до відділення поліції. Як з’ясувалось, наймолодшому з них – 25 рік, старшому – 47.

На місцях подій вилучено 2 мотопомпи, пожежні рукава, металеві стержні та інші пристосування.

Наступного дня уранці інша рейдова група поліцейських виявила копачів в Овруцькому районі, де нелегальним промислом займались двоє жителів Дніпропетровщини та Сумщини.

Серед їх знарядь – мотопомпа, електрогенератор, компресор, шланги.

Усе вилучене нині є речовими доказами у кримінальних провадженнях, розпочатих по фактах незаконного видобутку надр (ст. 240 ККУ), і доставлене до місцевих відділень поліції.

У ході досудових розслідувань будуть встановлені й інші обставини правопорушень.

Затриманим може загрожувати покарання у вигляді штрафу від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження чи позбавлення волі на строк до 3 років.

Відділ комунікації ГУНП в Житомирській області