Житомирщина готується до Дня пам’яті та примирення

На Житомирщині готуються до відзначення Дня пам’яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Заходи проходитимуть 8 та 9 травня.

Напередодні передбачається проведення у навчальних закладах та закладах культури уроків мужності, військово-патріотичних виховних годин за участі ветеранів війни, борців за незалежність України у ХХ столітті, учасників бойових дій. А також упорядкування меморіалів, пам’ятників та місць поховань загиблих під час Другої світової війни.

8 травня, у День пам’яті та примирення, в області відбудуться:

  • панахиди за жертвами Другої світової війни та молебні за захисників Вітчизни;
  • вшанування пам’яті учасників визвольного руху, жертв нацистських переслідувань, покладання квітів до пам’ятних дошок, меморіалів, на військових кладовищах;
  • відвідання представниками влади ветеранів війни, які перебувають у госпіталях, лікарнях, закладах соціального захисту населення.

9 травня, у День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. у Житомирі пройде мітинг за участю керівництва області та міста пройде біля монументу Слави із використанням державної символіки та пам’ятного знаку «Мак пам’яті». Урізноманітнить захід тематична фотозона та гра військового духового оркестру.

Також протягом травня у Державному архіві області презентують документальну виставку архівних документів, присвячену 71-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Детальний план заходів до Дня пам’яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у 2016 році дивіться згодом на сайті ОДА.