​Прокуратура області переконала ВССУ у передчасності рішень судів попередніх інстанцій, які визнали законність надання 78 особам землі у Гідропарку

Суд касаційної інстанції підтримав доводи прокуратури області щодо необгрунтованості судових рішень, якими відмовлено у задоволенні позову прокуратури про повернення Державному підприємству земель лісогосподарського призначення у районі Гідропарку у м. Житомирі.

Йдеться про протиправне надання у приватну власність 78 громадянам у районі Гідропарку та Житомирводоканалу для ведення садівництва понад 10 га земель лісогосподарського призначення, які перебували у постійному користуванні ДП «Житомирський військовий лісгосп».

Виділення землі з порушенням вимог Лісового та Земельного кодексів України приватним особам, які розпочали забудову у приміській зоні відпочинку, викликало значний резонанс та обурення громадськості.

З метою усунення виявлених порушень та припинення незаконного користування лісогосподарськими землями, прокуратура звернулася до суду із позовом.

Однак, як повідомлялося раніше, рішенням Житомирського районного суду, залишеним у силі ухвалою апеляційного суду Житомирської області, у задоволенні позовних вимог прокурора відмовлено та скасовано заходи забезпечення позову.

Прокуратура області звернулася до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ із касаційною скаргою на рішення судів першої та апеляційної інстанцій і одночасно заявила клопотання про зупинення їх виконання.

Суд касаційної інстанції із доводами прокурора щодо передчасності висновків судів попередніх інстанцій погодився, скасував оскаржувані рішення та передав справу на новий розгляд до Житомирського районного суду.

Прес-служба прокуратури Житомирської області