Bellingcat підтвердив факт проїзду “Бука” у Макіївці в день збиття MH17

У Bellingcat підтвердили факт переміщення російського “Бука” з Донецька у Сніжне в день катастрофи MH17 17 липня 2014 року.

Про це йдеться у статті Bellingcat  та статті Рувина.

Група журналістів-розслідувачів Bellingcat дослідила опубліковані ранішесупутникові фото та знімки з оновленого архіву Google Earth, зроблені об 11:08 (за місцевим часом) 17 липня 2014, на яких видно як зенітно-ракетний комплекс “Бук” провозять на причепі через місто Макіївка в напрямку Сніжного.

Порівнявши супутникові знімки із записами відеореєстраторів водіїв, які проїжджали повз того дня, розслідувачі звернули увагу на те, що тіні від конвою “Бука” та інших об’єктів, а також розташування припаркованих на автозаправці автомобілів співпадають, що є додатковим підтвердженням факту транспортування російского ЗРК “Бук” в Донецькій області у день збиття малазійського авіалайнера рейсу MH17.

Раніше журналісти Bellingcat встановили бортовий номер зенітного ракетного комплексу “Бук”, яким був збитий літак “Малазійських авіаліній”.

“Ми вже знали, який саме “Бук” збив літак, але не знали середню цифру номера, не знали чи то був номер “312”, чи “322” чи “332”. Нам вдалось за допомогою фото і відео матеріалів встановити, що його номер – “332”, – повідомив Толер.

“Ми прослідкували його історію встановили, що ракетна установка “Бук” під номером “332” перебувала у складі 53-ї протиповітряної ракетної бригади як мінімум з 2010 року”, – сказав він.

Як відомо, літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 в Донецькій області.

Загинули 298 осіб, що знаходилися на борту. Пасажирами рейсу були громадяни 10 країн. Більшість загиблих (196 осіб) – громадяни Нідерландів.