Анжеліка Лабунська: Потрібно оформити права власності на землі лісгоспів за територіальними громадами Житомирщини

Голова обласної ради Анжеліка Лабунська провела робочу нараду, під час якої вирішувалось питання переведення земельних ділянок лісогосподарських підприємств АПК області з державної власності у комунальну власність територіальних громад. 

У роботі наради взяли участь заступник голови обласної ради Наталія Рибак, представники Держгеокадастру, юстиції, прокуратури, працівники апарату обласної ради та керівники підприємств.

З 1 січня 2013 року діє Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності». Згідно з цим законом, землі, на яких розташовані об’єкти комунальної власності та які перебувають у постійному користуванні органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ та організацій, повинні бути переведені з державної власності у комунальну.

Для оформлення земельних ділянок за спільною власністю територіальних громад визначено відповідний перелік документів, до якого обов’язково входить витяг з Державного земельного кадастру. Однак, якщо у витягах зазначено, що земля відноситься до державної власності, то місцеві органи Держгеокадастру відмовляються змінювати її на комунальну, ігноруючи при цьому чинне законодавство.

Під час обговорення з’ясувалося, що зазначення у витягах форми власності – не є обов’язковою вимогою. Тому усі учасники наради дійшли згоди, що місцеві органи Держгеокадастру не будуть зазначати у витягах форму власності, що дасть можливість провести переоформлення земель і реалізувати норми Закону України.

Насамкінець наради голова обласної ради Анжеліка Лабунська поставила завдання: «До 1 жовтня по всіх 9-х лісогосподарських підприємствах АПК області провести перереєстрацію земельних ділянок. Майже 250 тис га земель, що перебувають у користуванні лісгоспів, треба передати у комунальну власність територіальних громад області. Ми повинні дотримуватися норм закону. До того ж, оновлений депутатський корпус поставив собі завдання – провести повну інвентаризацію об’єктів комунальної власності і привести усю документацію у відповідність до норм діючого законодавства. І ми це зараз робимо».

zem2

zem3

zem5

zem4

zem1

Прес-служба обласної ради