Україна за участю НАТО ліквідує радіоактивний могильник на Житомирщині

Україна з кінця вересня цього року за фінансування НАТО почне ліквідацію могильника радіовідходів на об’єкті “Вакуленчук” в Житомирській області. Про це повідомив у 27 вересня в ході брифінгу, присвяченого початку практичного виконання проекту, керівник секції Трастових фондів Агенції НАТО з підтримки та постачання доктор Фредерік Пежо, передає “Уніан“.

Даний проект буде реалізований в рамках реалізації проекту Трастового фонду НАТО по захороненню радіоактивних відходів з колишніх радянських військових об’єктів.

За словами Пежо, проект був ініційований Україною в 2010 році.

Цей запит полягав у проханні про надання допомоги у ліквідації територій, на яких розміщувалися радіоактивні об’єкти, які з’явилися там внаслідок військової діяльності“, – сказав він.

За його словами, перший етап проекту був розпочатий 1 січня 2016 року та був направлений на обстеження і складання карти радіоактивного забруднення території.

При цьому загальна сума проекту склала 950 тис. євро, з яких Україна вже отримала 848 тис. євро.

Як повідомив аташе з питань оборони посольства Німеччини в Україні полковник Норберт Несс, однією з цілей ліквідації могильника був ризик його використання для виготовлення радіоактивної зброї, так званих “брудних бомб”.