Трамп збереже НАТО, – Обама

Президент США Барак Обама намагається переконати американських союзників, що обраний лідер Дональд Трамп шануватиме міжнародні союзи, коли почне виконувати обов’язки президента у січні.

Таку заяву пан Обама зробив під час першої прес-конференції після президентських виборів. Лідер США вирушає у свій останній міжнародний тур – він відвідає Грецію, Німеччину та Перу, інформує ВВС.

Президент США використає поїздку, щоб заспокоїти знервованих союзників через майбутню адміністрацію Трампа.

Перемога на виборах Трампа викликала занепокоєння у деяких світових лідерів після його суперечливих заяв, які він зробив під час своєї кампанії.

Зокрема, Трамп заявляв про необхідність ввести заборону на в’їзд до країни мусульман, пропонував побудувати стіну на кордоні з Мексикою, а також переглянути торговельні угоди і відносини всередині НАТО в плані збільшення внесків європейських країн.

Однак, за словами Обами, мільярдер усвідомлює, що слова кандидата в президенти мають інші наслідки, ніж слова президента.

Під час прес-конференції пан Обама запевнив журналістів, що його наступник “висловив велику зацікавленість у збереженні наших основних стратегічних відносин”.

За його словами, це включає сильне і надійне партнерство з НАТО.

Президент США Барак Обама визнав, що досі має підстави для тривоги щодо Дональда Трампа, але додав, що той справляє враження прагматичної, а не ідеологічної людини.

“Не думаю, що він керується ідеологією. Гадаю, він радше прагматик, – сказав Обама. – І це може стати йому в нагоді за умови, що він матиме в своїй команді гарних людей і чітке відчуття напрямку”.