Доказами доведено оригінальність “амбарної книги” Партії регіонів – НАБУ

Досудовим розслідуванням зібрано достатньо доказів, якими підтверджено оригінальність “амбарної книги” Партії регіонів, переданої Віктором Трепаком до НАБУ.

Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті НАБУ в суботу.

В НАБУ заявили, що відповідно до експертизи, проведеної Державним науково-дослідним експертно-криміналістичним центром Міністерства внутрішніх справ України (ДНДЕКЦ), підписи та записи від імені голови ЦВК Михайла Охендовського у “амбарній книзі” належать саме йому.

“Ці записи в тому числі стали підставою для складання повідомлення про підозру голові ЦВК”, – зазначають в НАБУ.

Крім того, стверджують у НАБУ, про оригінальність “амбарної книги” свідчать висновки ряду інших почеркознавчих експертиз, які підтверджують оригінальність підписів ряду інших осіб, а також численні покази осіб, які особисто виконували записи та ставили підписи в “амбарній книзі” за отримання готівкових коштів у відповідних сумах та підтвердили вказаний факт.

Нагадаємо, народний депутат Сергій Лещенко і головний редактор Української правди Севгіль Мусаєва-Боровик оприлюднили витримку з “амбарний книги” Партії регіонів, де вказані суми неофіційних виплат “на потреби партії”.

Дані охоплюють період з червня по грудень 2012 року, загальна сума чорної готівки – близько $ 66 млн. 

Набагато більший масив даних передав в Національне антикорупційне бюро екс-заступник голови СБУ Віктор Трепак. За його словами, загальний тіньові витрати ПР – близько $ 2 млрд.