Свіжий рейтинг інвестиційної ефективності міст України. Житомир – четвертий

Фахівці дослідили динаміку показників, які характеризують як інвестиційну активність в місті, так і соціально-економічний ефект від залучених коштів, повідомляє  рейтингове агентство Євро-Рейтинг.

Цього кварталу Тернополю оновлено рейтинг на рівні ineA, що відповідає рівню “максимальний” і стрибнув аж на 9 пунктів. Це найбільший стрибок з-поміж усіх обласних центрів.

Харків та Київ лідирують традиційно.

Житомир зайняв четверте місце.

Максимально привабливими в інвестиційному плані є Київ, Тернопіль, та Харків - фото 1

До першої десятки увійшли  Львів, Вінниця, Дніпро, Хмельницький, Івано-Франківськ та Одеса.

Понизили свою привабливість найбільше в порівнянні з другим кварталом Миколаїв, Чернівці і Одеса.

Найменшпривабливими в інвестиційному плані останнім часом є Чернівці, Херсон, Суми і Чернігів.

Максимально привабливими в інвестиційному плані є Київ, Тернопіль, та Харків - фото 2

Результати третього кварталу виявилися досить незвичайними, порівняно з попередніми періодами. По-перше, лідер рейтингу – Київ вперше настільки суттєво відірвався від муніципалітетів, що йдуть на другому-третьому місцях. 

По-друге, при незначній кількості переходів з одного рівня на інший, досягнута значна концентрація міст в категорії іпеС(інвестиційна ефективність вище середньої). 

По-третє, звертає на себе увагу збереження незмінними або погіршення положення в рейтингу населених пунктів, в яких досить розвинене промислове виробництво (Запоріжжя, Миколаїв, Черкаси, Суми).

Як зазначає агенство, привертають увагу четверте місце Житомира і п’яте місце Тернополя: в цих містах хоча і зберігаються невисокі показники по заробітній платі, інші параметри підтримуються на достатньо високому рівні.