Оскар-2017 – хто ж став найкращим

Драма “Місячне сяйво” американського режисера Баррі Дженкінса визнана американською кіноакадемією найкращим фільмом року, пише DW.

Але нагородженню фільму “Оскаром” у цій найпрестижнішій номінації під час церемонії, яка відбулась ввечері в неділю, 26 лютого, в Лос-Анджелесі, передував скандал. Спочатку переможцем у цій номінації був помилково оголошений мюзикл “Ла-Ла Ленд”, і коли його творці вже вийшли на сцену, щоб отримати нагороду, організатори конкурсу виправились і оголосили справжнього переможця.

Крім того, драма Баррі Дженкінса “Місячне сяйво” нагороджена за найкращий адаптований сценарій, а актор Махершала Алі, який зіграв у фільмі, отримав “Оскара” на за найкращу чоловічу роль другого плану.

Шість “Оскарів” “Ла-Ла Ленду”

Мюзикл “Ла-Ла Ленд” режисера Дем’єна Шазелла, який спочатку був помилково оголошений переможцем у номінації за найкращий фільм року, загалом був номінований в 14-ти категоріях “Оскара” і переміг у шести з них.

32-річний Шазелл став наймолодшим режисером, удостоєним премії американської кіноакадемії. Акторка Емма Стоун, яка зіграла в цьому фільмі головну роль, нагороджена за найкращу жіночу роль. Крім того, цей фільм отримав “Оскари” у категоріях “найкраща пісня”, “найкраща музика”, “найкраща робота художника-постановника” і “найкраща операторська робота”.

відмовився приїхати на церемонію вручення на знак протесту проти міграційного указу президента США Дональда Трампа. “Оскара” за найкращу жіночу роль другого плану отримала Віола Девіс (“Огорожі”).

Найкращий анімаційний короткометражний фільм в 2017 році – “Пісочник” студії Pixar. У номінації за найкращий анімаційний повнометражний фільм переміг “Зоотрополіс”.

Премії за найкращий грим і зачіски удостоєна команда картини “Загін самогубців”. Нагороду за найкращий дизайн костюмів вручили фільму “Фантастичні тварини і де вони мешкають”, який знятий за романом Джоан Роулінг. “Оскар” за найкращий звуковий монтаж присуджено фільму “Прибуття”, а за найкращий звук – “З міркувань совісті”.

“Оскара” за візуальні ефекти отримала “Книга джунглів”, а за найкращий монтаж – картина “З міркувань совісті”.