Верховна рада не захотіла легалізовувати видобуток бурштину

Депутати Верховної Ради України провалили в другому читанні законопроект № 1351-1 “Про особливості видобутку бурштину-сирцю на родовищах та проявах, які не мають промислового значення”, передає кореспондент РБК-Україна

Зазначимо, проект закону у другому читанні підтримали лише 158 нардепів. При цьому за направлення його на повторне друге читання проголосували 221, 215 та 220 депутатів ВР при мінімально необхідних 226. 

“Рішення не прийнято. Проект закону… відхилено”, – прокоментував спікер парламенту Андрій Парубій. 

Так, документ був спрямований на створення сприятливих умов для розвитку в Україні галузі економіки, пов’язаної з видобуванням, реалізацією та обробкою бурштину, залучення у цю галузь інвестицій та впровадження новітніх технологій, зростання рівня життя населення в регіоні видобування бурштину, припинення незаконного видобування бурштину, забезпечення охорони навколишнього природного середовища під час видобування бурштину та рекультивації порушених земель.

Нагадаємо, у квітні 2015 року нардепи з другої спроби підтримали в першому читанні законопроект № 1351-1 “Про особливості видобутку бурштину-сирцю на родовищах та проявах, які не мають промислового значення”.

Як писав Репортер учора, нардеп Борислав Розенблат говорив, що що проект закону №3035 про старательську діяльність має всі шанси бути прийнятим, голосів на це вистачає. А от проект закону про легалізацію бурштину №1351-1 поки не може набрати необхідної кількості голосів.