Децентралізація створює інвестиції у нову якість життя житомирян

Без категорії

Житомирщина посіла шосте місце серед 24 регіонів України за досягнутими показниками соціально-економічного розвитку у 2016 році і перше за темпами створення ОТГ. 

Складові цього успіху – активне впровадження реформи децентралізації, передача повноважень, ресурсів та можливостей на місця, інфраструктурна модернізація за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та субвенції з держбюджету для ОТГ, а також активна позиція та відповідальність лідерів місцевих громад.

Житомирщина торік посіла перше місце в Україні за темпами створення об’єднаних територіальних громад. У 2016-му в області створено 22 об’єднані громади, а загалом ця кількість сягнула 32 ОТГ.

Фінансова децентралізація сприяла зростанню обласного бюджету Житомирщини у півтора рази – до 4,2 млрд гривень. Делегування повноважень на користь ОТГ та нові фінансові інструменти збільшили надходження до бюджетів об’єднаних громад області усемеро. Власні надходження до бюджетів ОТГ зросли утричі. Зокрема отримані в рамках фінансової децентралізації, проектів ДФРР, є інвестиціями у нову якість життя житомирян.

Уперше за 20 років в області розпочали масштабне дорожнє будівництво, відновлення шкіл, дитсадків, лікарень, будинків культури, спортивної інфраструктури, впровадження енергоефективних заходів. Це реальні зміни і результати, які дає децентралізація, і вони сьогодні відчутні по всій Україні.

Нагадаємо, що наразі триває інформаційна кампанія, метою якої є показати реальні практичні результати реформи децентралізації по всій Україні.

Замовником «Рейтингу діяльності голів ОДА за 2016 рік» є Комітет виборців України. Соціально-економічний розвиток кожної області оцінювали за 10 напрямками: розвиток промисловості, сільського господарства, темпи будівництва, прийняття в експлуатацію житла, залучення інвестицій, торговельний баланс, зайнятість та безробіття, збільшення зарплати, фінансова самодостатність та енергозбереження. Також здійснювалося опитування експертів, лідерів громадської думки та представників ЗМІ за 16 напрямками. Ставилися питання щодо реалізації реформ (децентралізація, спрощення надання адмінпослуг, тощо).

Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко