Комітет розвідки конгресу США перевірить зв’язки штабу Трампа з РФ

Комітет з розвідки Палати представників США ухвалив рішення про розслідування звинувачень у змові між виборчим штабом Дональда Трампа і російською владою під час президентської виборчої кампанії 2016 року у США.

Представники у комітеті від Республіканської та Демократичної партій погодили параметри такого розслідування, повідомляє у четвер, 2 березня, агенція dpa, пише DW.

“Ми досягли письмової угоди (…), що розслідуватимемо звинувачення у змові Росії зі штабом Трампа”, – заявив демократ Адам Шифф. 

Розслідування буде сфокусоване на кібер-атаках з Росії та зв’язках між представниками РФ та членами виборчих штабів у США, а також обміну таємною інформацією. 

При цьому, як відомо, нинішній президент США Дональд Трамп, штабу якого й закидають співпрацю з РФ під час виборів, заперечує, що його соратники мають зв’язки з Московю.

Нагадаємо, ЗМІ повідомляли, що під час виборчої кампанії консультанти, близькі до Трампа, були на постійному зв’язку з представниками російських спецслужб. Радник президента США з національної безпеки Майкл Флінн після того, як стало відомо, що він контактував з російським послом, але ввів в оману посадових осіб адміністрації щодо змісту їх розмови, був змушений подати у відставку.

1 березня американське видання The Washington Post повідомило, що призначений Трампом генеральний прокурор США Джефф Сешнс минулого року мав дві зустрічі з послом РФ у Вашингтоні Сергієм Кисляком, які приховав на слуханнях про його затвердження на посаду.