Навальному заборонили балотуватися на пост Президента РФ

Російський суд позбавив можливості опозиційного політика Олексія навального балотуватися у президент РФ на найближчі 10 років.

Про це інформує 24 канал.

Як повідомляє російська агенція “Інтерфакс”, Кіровський обласний суд визнав законним вирок Навальному і бізнесменові Петру Офіцерову по “справі Кировлеса”.

Вирок по “справі Кировлеса” позбавляє Навального права балотуватися на пост президента в відповідності з федеральним законодавством. Однак сам Навальний стверджує, що конституція Росії залишає йому таку можливість.

Не мають права бути обраними президентом РФ громадяни, засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого та/або особливо тяжкого злочину і мають на день голосування не зняту і не погашену судимість за вказаний злочин, а також засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого злочину, судимість яких знята або погашена, – до закінчення 10 років з дня зняття чи погашення судимості.

Опозиціонер вже неодноразово вказував, що конституція РФ дозволяє обиратися всім дієздатним громадянам, крім тих, хто утримується в місцях позбавлення волі.

“Справа Кировлеса” – кримінальний процес за звинуваченням громадського і політичного діяча Олексія Навального, який працював у 2009 році радником губернатора Кіровської області на громадських засадах, і підприємця Петра Офицерова в розкраданні майна кіровського державного підприємства “Кировлес”.

Багато громадських діячів, політиків, політологів вважають цю справу політично мотивованою, розглядаючи його як придушення владою опозиції