Трамп розкрив росіянам таємну інформацію – The Washington Post

Президент США Дональд Трамп розкрив під час зустрічі 10 травня міністру закордонних справ РФ Сергію Лаврову таємну інформацію. Про це повідомило видання The Washington Post у понеділок, 15 травня, пише DW. Таким чином американський президент наразив на небезпеку важливе джерело, що постачає розвідувальні дані про терористичне угруповання “Ісламська держава” (ІД), пише видання з посиланням на нинішніх та колишніх держчиновників США.

Дані, які Трамп передав Лаврову та присутньому на зустрічі в Овальному кабінеті Білого дому послу Росії в США Сергію Кисляку, були надані партнером Сполучених Штатів у рамках “домовленості про обмін інформацією, що вважається настільки конфіденційною, що її деталі не розголошувались навіть союзникам”. Навіть самі співробітники уряду США мали лише обмежений доступ до цих даних, пише The Washington Post.

Партнер не давав Вашингтону згоди на надання цієї інформації Росії, наголосили чиновники, тому рішення Трампа ставить під питання подальшу співпрацю з союзником США, який має доступ до внутрішньої діяльності ІД. 

Після зустрічі американського президента з представниками російської сторони високопосадовцям США довелось вжити заходів задля обмеження потенційної шкоди, зокрема, вони телефоном повідомили про те, що сталось, Центральному розвідувальному управлінню (ЦРУ) та Агентству національної безпеки (АНБ).

У адміністрації Трампа спростували інформацію The Washington Post

Пізніше, після публікації The Washington Post, радник Трампа з національної безпеки Герберт Макмастер та держсекретар США Рекс Тіллерсон спростували інформацію видання. Макмастер заявив, що на зустрічі обговорювались винятково ті дані, які вже були відомі громадськості. Тіллерсон зазначив, що Трамп, Лавров та Кисляк “не обговорювали ні джерела, ані методи, ані військові операції”.