Верховна Рада провалила голосування за медичну реформу

Верховна Рада навіть з другої спроби не змогла ухвалити законопроект, який має запустити в Україні, передає ТСН.

За законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів (№6327) у першому читанні проголосували спочатку 224 народних обранців, а на повторному голосуванні 218 нардепів.

Документ передбачає зміни у фінансуванні лікування, зокрема, заснування системи державного соціального медичного страхування. Застраховані особи можуть отримати медичні послуги та лікі повністю або частково за рахунок коштів державного солідарного медичного страхування в закладах охорони здоров’я будь-якої форми власності та в осіб-підприємців.

Страхування запроваджується поступово, на первинному рівні вже з другої половини 2017 року, на інших рівнях – до 2020 року.

Читай також: #Вимагаю_медреформу. Українці та житомиряни діляться історіями із лікарень

Автори законопроекту вважають, що ухвалення законопроекту в цілому дозволить запровадити систему страхування, оплата через яку буде спрямовуватись на оплату конкретних медичних послуг та ліків. Відтак, норма про утримання інфраструктури закладів охорони здоров’я буде скасована. 

Нагадаємо, уряд схвалив чотири законопроекти щодо реформування системи охорони здоров’я: “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів”; “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо видатків на первинну медичну допомогу”; “Зміни до основ законодавства України про охорону здоров’я (зміни до ст.ст. 3,8 та 35)” та “Про додаткові державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів особам, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в антитерористичній операції та забезпечують її проведення”.