Держава: У Житомирському районі соціальні служби розлучили трьох дітей з благополучними батьками

26 червня цього року голова Тетерівської сільської ради Валентина Ільницька підписала розпорядження № 78–о, у якому йдеться про негайне відібрання трьох дітей у Свєтозари Батенькової та Дмитра Шевелюка, які мешкають у с. Буки Житомирського району.

Про це інформує сайт dks.com.ua.

Богдану, Ангеліну та Лева у батьків відібрали того ж дня, коли було видане розпорядження. Нині діти перебувають у комунальній установі «Обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей “Сонячний дім”» (м. Житомир).

За що відібрали малолітніх дітей у родини, та як планують повертати Свєтозара та Дмитро своїх дітей? На ці питання нам особисто відповіли самі батьки, а також Валентина Ільницька.

«Діти цілими днями надані самі собі, за ними не ведеться належного нагляду. Чому саме ситуація дійшла до того, що вже довелося забрати дітей? Мало того, що ці діти бродяжать тут, у нас в селі Тетерівка, так вони ще й самі ходять купатися на річку, без нагляду дорослих, а також самі їздять до Житомира, де у “Торговому центрі”, у “Глобалі” ходять, бродяжать, випрошують у людей їжу. Запитуєш у дітей: що ви сьогодні їли? А вони й відповісти не можуть нормально, бо, очевидно, харчуються ці діти нерегулярно, і не зрозуміло взагалі чим. Побачивши вдома у цієї родини якусь намочену кашу, не зрозуміло коли приготовану, я вже нічому не дивуюся. За дітьми ніхто не дивиться, і ми не могли допустити, щоб це продовжувалося далі.

Мама дітей заявляє, що у неї дві вищі освіти, і вона сама знає, як виховувати дітей. Родина просто не хоче йти з нами на контакт. Ми працюємо з ними вже два роки, а ніяких зрушень немає, наша праця не привела до якихось нормальних результатів. Ми залюбки повернемо батькам їх дітей, але лише після того, як коли вони, особливо мама, зрозуміють, що варто змінити на краще свій спосіб життя і почати належним чином доглядати за дітьми! Я сама розумію, що відбирати дітей у батьків — це вже остання міра. Варто робити все, щоб діти залишалися у родині! Я завжди виступаю лише за це», — коментує ситуацію голова Тетерівської сільської ради Валентина Ільницька.

Самі ж батьки висловлюють свою, зовсім іншу точку зору. Вони в один голос заявляють, що докладуть усіх зусиль, щоб довести протизаконність та неправомірність дій працівників соціальної служби і керівництва Тетерівської сільської ради, а також будуть звертатися до всіх можливих інстанцій.

«Дітей у нас відібрали безпідставно, без фактів та насильно! Діти виховуються в атмосфері любові та здоров’я. У рішенні Тетерівської сільської ради зазначено, що причиною відібрання дітей є те, що їхньому здоров’ю і життю загрожує постійна небезпека.

Ми — вегетаріанці. Вживаємо молочні продукти. Раціон дітей збалансований та повноцінний. За обсягом денного раціону він більш об’ємний, аніж у більшості людей. Діти їдять часто і майже дорослими порціями. У нашому раціоні є: овочі, фрукти, горіхи, зелень, олія, різні масла, різні калорійні насіння, молочні продукти; все це — у різноманітних стравах: і печене, і тушковане, і варене. Результат: наші діти здорові. Відсутня потреба зверненні до медиків (лише кілька разів були у стоматолога).  

 У старшої доньки Богдани є телефон. Вона має постійні кишенькові гроші у достатній кількості, які отримує від нас та наших родичів. Жителі с. Буки, як і деякі люди в Житомирі, регулярно вмовляли наших дітей їсти їхню їжу. Звісно, коли діти відмовлялися, то люди журилися. Бувало, діти не відмовлялися і пробували їжу інших. Разом з дітьми ми регулярно відвідуємо різносторонньо-оздоровчі семінари, тренінги у різних куточках України, часто — у Житомирі. Наша родина бере участь у різних громадських заходах.

Наші діти прагнуть повернутися в родину! Коли ми в черговий раз, 28 червня, провідали своїх діток у “Сонячному домі”, то виявили, що в нашої доньки Ангеліни з’явився висип, чого раніше не було, коли діти були з нами вдома. Лев, Богдана, Ангеліна — повноцінно розвинені, самостійні, розумні, енергійні і соціально адаптовані. Зазначу, що ми постійно їх провідуємо. Все, що на нашу родину наговорюють недоброзичливці, немає за собою ніяких доказів та непідтверджене фактами! Протизаконні та неправомірні дії працівників соцслужби, поліції та Тетерівської сільради будуть висвітлені та винесені на загальний огляд», — зазначає мама Богдани, Ангеліни та Лева.

Родина сповідує рідну віру — рідновірство (воно відтворює давні живі традиції слов’ян по священним текстам — Ведам, а також вчить спілкування та взаємодії з природою і живими енергіями).

У рішенні Тетерівської ОТГ зазначено, що служба у справах дітей та сім’ї виконкому Тетерівської сільської ради письмово повідомляє службу у справах дітей Житомирської райдержадміністрації та прокуратуру про негайне відібрання батьків у дітей

Окрім того, ця ж служба здійснила підготовку документів для звернення органу опіки й піклування сільської ради до суду про відібрання дітей без позбавлення батьківських прав. Контроль за дотриманням розпорядження Тетерівська сільська рада лишає за собою. 

Катерина Дейнека

В зв’язку з виникненням безпосередньої загрози життю та здоров’ю малолітніх дітей... Якої саме – не вказано. Дітей розлучили з матір’ю і батьком, які їх люблять і про них дбають, силою відвезли в інтернат і замкнули на ключ в кімнаті.