Мінохорони обіцяє погасити усю заборгованість перед медиками

У Кабінеті міністрів України запевнили, що погасять заборгованість перед працівниками медичної галузі до кінця року. Про це повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров’я України у вівторок, 19 вересня.

Зазначається, що станом на 13 вересня 2017 року заборгованість становить 81,7 млн. грн.

Окрім того, щоб запобігти виникненню заборгованості із виплати зарплати медикам, які систематично трапляються наприкінці року, МОЗ підготувало проект розпорядження Кабміну «Про розподіл резерву медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2017 році», який було погоджено ухвалити на найближчому засіданні Кабінету міністрів України.

“До сьогодні кардинальні зміни у фінансовому забезпеченні фахівців охорони здоров’я не були можливими через застарілу систему управління, оновити яку має медреформа. Без ухвалення відповідних Законів парламентом ситуація принципово не зміниться, а дефіцит і заборгованість по зарплатах і надалі виникатимуть щороку. Саме тому команда МОЗ підтримує прагнення медиків змінити такий стан справ і робитиме все від неї залежне, щоб парламент ухвалив законопреокти № 6327 та №6604, необхідні для старту медичної реформи”, – стверджує в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

У МОЗ додали, що реформу вже підтримали представники Уряду, Прем’єр-міністр України, Президент, а також 72% громадян України, про що говорять результати опитувань. Тепер справа за парламентом. Ми очікуємо, що народні депутати проголосують за необхідні законопроекти №6327 та №6604 вже найближчим часом.

Окрім цього, як повідомляє Тиждень, деякі працівники медустанов сьогодні вийшли у Києві на акцію протесту проти медичної реформи.

При цьому, за словами міністра Уляни Супрун, медики їй пишуть і твердять, що їх змушують їхати на цю акцію.

Як писав Репортер, за словами заступника міського голови Матвія Хренова, до кінця року житомирським медикам не вистачає на зарплати 63 мільйони.