На скільки фінансово спроможні ОТГ Житомирської області

Експерти Центрального офісу реформ при Мінрегіоні здійснили детальний аналіз фінансової діяльності органів місцевого самоврядування та підготували розширений моніторинг фінансової спроможності 366 об’єднаних територіальних громад (ОТГ) у розрізі кожної з областей за підсумками першого півріччя 2017 року. 

Аналіз здійснено за такими показниками:

-обсяг власних доходів ОТГ на 1 мешканця та динаміку їх збільшення;

-рівень дотаційності бюджетів (питома вага базової/реверсної дотації у доходах);

-обсяг капітальних видатків на 1 мешканця;

-питома вага видатків на утримання службовців в ОТГ у власних ресурсах громади (без трансфертів) та співвідношення службовців і кількості жителів на 1 службовця.

Із розрахунку на 1 мешканця, середній показник надходжень власних доходів на 1 жителя 32-х ОТГ Житомирської області збільшився на 727 грн. та склав 1186 грн. (в тому числі 23-х ОТГ, утворених у 2016 році цей показник зріс більш ніж у 3 рази та становить 1211 грн., а 9-ти ОТГ, утворених у 2015 році – на 29% рази і становить 1071 грн.). 

Виходячи з фінансових ресурсів ОТГ за перше півріччя 2017 року змогли спрямувати кошти на проведення капітальних видатків в сумі 29 млн 679,1 тис. грн., що в розрахунку на 1 жителя становить 106,5 тис. грн.

Найбільша штатна чисельність працівників виконавчого апарату затверджена Олевською ОТГ – 132 особи, найменша – Горщиківською ОТГ – 16 осіб. 

Виходячи з розрахунку чисельності населення громад та чисельності службовців, можна зазначити, що найбільше навантаження на 1 службовця з надання послуг у Коростишівській ОТГ – 377 осіб, найменше – у Вишевицькій ОТГ 65 – осіб. 

За підсумками першого півріччя 2017 року найбільша питома вага видатків на утримання службовців у фінансовому ресурсі ОТГ (без урахування субвенцій) припадає на бюджет Тетерівської ОТГ – 49 %, найменша – на бюджет Ушомирської ОТГ – 8 %.