Порошенко пояснив, як де-факто Україні приєднатися до ЄС і НАТО

Отримання Україною безвізу з ЄС і набуття чинності угоди про асоціацію, породили в суспільстві питання про те, яким чином країна збирається рухатися далі до кінцевої мети – вступу до Європейського союзу і НАТО.

Про це заявив президент Петро Порошенко, виступаючи 7 вересня із посланням до Верховної Ради, повідомляє Обозрєватель.

“По-перше, ми зараз повинні в повному обсязі виконати угоду про асоціацію. Але я наголошую, що цим зараз обмежуватися не можна, і нові кроки потрібно планувати вже зараз. У липні на саміті Україна-ЄС українська сторона внесла на розгляд керівництва Євросоюзу нові ініціативи щодо нашого бачення стратегічної довгострокової співпраці. Це асоціація з шенгенською зоною, приєднання до митного союзу ЄС, приєднання до енергетичного союзу ЄС, набуття чинності спільного авіаційного простору та одного цифрового ринку”, – зазначив Порошенко.

“Реалізація цих ініціатив фактично перетворить східні кордони України на східні кордони Європейського Союзу ще до того, як ми де-юре приєднаємося до Євросоюзу. Внаслідок такої стратегії ми максимально повинні наблизитися до перспективи членства в Євросоюзі”, – додав він.

За словами голови держави, Україна буде секторально інтегрована з ЄС майже як будь-яка інша країна Євросоюзу, і тоді питання про членство стане лише формальним питанням часу.

“Не менш важливим, ніж членство в Євросоюзі, для нас є участь у НАТО… Разом із північноатлантичними партнерами ми будуємо українську армію відповідно до стандартів НАТО, яких вона в основному повинна досягти вже до 2020 року… Без формального плану дій щодо членства в НАТО ми тим не менше виконуємо його в односторонньому порядку”, – зазначив він.